czwartek, 13 maja 2021

Noc w muzeach 2021

Czy wiecie, że blog ma swoją wyszukiwarkę? Jeśli napiszecie w niej słowo noc, to otrzymacie linki do wpisów, w których to słowo jest. W ten sposób, na przykład, traficie na wpisy o Nocach w muzeach w poprzednich latach:

w tym na wpis o wirtualnej nocy w muzeach, która była rok temu. Są w nim linki do relacji z muzeów dostępnych na YouTube. Warto to jeszcze raz obejrzeć zanim się zacznie tegoroczna noc w muzeach:

Pierwsza Noc Muzeów była w roku 1997 w Berlinie:

W tym roku Noc Muzeów (od piątku do niedzieli, 14-16 maja 2021)  jest "hybrydowa" - trochę na żywo, trochę online. Oto link do strony z jej programem (na tej stronie będą się pojawiać sukcesywnie filmy):
Możecie też zajrzeć na Facebook i na "PIK", aby więcej się dowiedzieć:

W tym roku do Nocy Muzeów dołączy Wrocławska Opera:
W sobotę 15 maja o godz. 18.00 oraz w niedzielę 16 maja o godz. 12.00, przed głównym wejściem do Opery zaśpiewa Chór oraz zagrają Instrumentaliści Opery Wrocławskiej. Podczas godzinnego występu usłyszymy utwory kameralne m.in. Mozarta oraz fragmenty chóralne z najsłynniejszych Oper: Carmen, Poławiacze pereł, Traviata oraz Così fan tutte.

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego przegotowało program mieszany - darmowe zwiedzanie na żywo i online. W sobotę, 15 maja, o godz. 21:00, oprowadzanie online po wystawie „Goya Dali. Gdy śpi rozum budzą się potwory” (film jest już dostępny)
Ofertę mieszaną przygotowało też Muzeum Sztuki Cmentarnej 
Stary Cmentarz Żydowski jest jedyną na terenie Wrocławia zachowaną nekropolią z przełomu XIX i XX wieku. Pierwszy pochówek na cmentarzu odbył się w 1856 roku, ostatni w 1942 roku.  Ewa Pluta 15 maja o godz. 18:00 poprowadzi spotkanie tematyczne online „Silne kobiety w trudnych czasach" (nagranie jest już dostępne). 

Dodatek. Gdzie się wybrać na Noc Muzeów w Polsce, kliknijcie: Noc Muzeów w Polsce 2021

Uwaga. Basia ze Swojczyc była już na majowej wyciecze. Czy rozpoznajecie gdzie? Kliknijcie na zdjęcia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz