sobota, 1 maja 2021

Ogólnopolski konkurs "Modernizacja roku" - głosujmy!


Wirtualna Kultura darzy szczególnym sentymentem Kotlinę Kłodzką.  Dlatego spróbuje Was zachęcić do glosowania na pewną wieżę widokową w ramach ogólnopolskiego konkursu otwartego na "Modernizację roku".

W roku 1959 lub 1960, czyli w dziesiątej klasie, Wirtualna Kultura wybrała się z koleżanką z klasy i z kolegami z klasy jedenastej (maturalnej) na Śnieżnik. Była to jej pierwsza wyprawa górska bez nauczycieli. Zwróćcie uwagę na piękne białe sandałki. Tak się wtedy chodziło po górach! 

Stópki Wirtualnej Kultury oraz białe sandałki nie wytrzymały drogi powrotnej na skróty zboczem jakiejś góry. W efekcie tego Wirtualna Kultura nie pojechała na klasową wycieczkę do Karpacza, bo musiała leczyć nóżki. Co gorsze, ona nie pamięta, czy pierwsze zdjęcie było zrobione na szczycie Śnieżnika i jakie schronisko jest na drugim zdjęciu. Może Wy to rozpoznacie. To było ponad 60 lat temu. Kliknijcie na zdjęcia.

W sierpniu 2020 otwarto nową atrakcję turystyczną na Górze Kłodzkiej o wysokości 757 m n.p.m. w Górach Bardzkich. Jest nią wieża widokowa o wysokości 34 m,  Z najwyższej jej platformy można podziwiać panoramy Gór Bardzkich, Złotych, Bystrzyckich, Orlickich, Stołowych i Sowich, Masywu Śnieżnika, a także Opolszczyzny. Przy dobrej widoczności można zobaczyć Karkonosze oraz Sky Tower we Wrocławiu. Rewelacja! Na szczyt Kłodzkiej Góry można dotrzeć pieszo lub rowerem, niebieskim szlakiem od strony Przełęczy Kłodzkiej lub Przełęczy Łaszczowa oraz żółtym szlakiem z Kłodzka. 

Wieża widokowa  startuje w konkursie "Modernizacja roku". Konkurs jest organizowany od ponad 20 lat. Zgłoszenia obiektów były przyjmowane w różnych kategoriach:
Wieża widokowa na Górze Kłodzkiej stratuje w ramach kategorii "Obiekty sportu i rekreacji". Jeśli chcecie głosować na wieżę, to powinniście kliknąć tutaj:  
Każdy głos się liczy.

Możecie też zagłosować na wrocławską Concordię na Wyspie Słodowej w ramach kategorii "Obiekty użyteczności publicznej" i wrocławski Młyn "Maria" w kategorii "Obiekty zabytkowe". 
Głosować można do 10 maja 2021.
Wyniki głosowania. kliknijcie: Wyniki głosowania

Dodatek.  Chyba pamiętacie głosowanie na europejskie drzewo roku 2020:

Polska lipa co prawda konkursu nie wygrała, ale emocji było dużo. Oto zwycięskie drzewa (kliknijcie: Wyniki): 
  1. kliknijcie: Dąb, Hiszpania,
  2. kliknijcie: Platan, Włochy.
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz