wtorek, 18 maja 2021

Wykład o Tadeuszu Różewiczu, dedykowany seniorom

Rok Tadeusza Różewicza we Wrocławiu trwa. Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miasta zaprasza wrocławskich seniorów na specjalny, dedykowany im wykład, poświęcony osobie i twórczości Tadeusza Różewicza - wybitnego polskiego poety i dramaturga.

Wykład wygłosi prof. Andrzej Skrendo, znakomity różewiczolog, prorektor ds. nauki na Uniwersytecie Szczecińskim. Przed jego wystąpieniem, kilka słów do uczestniczek i uczestników wydarzenia skieruje Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wydarzenie odbędzie się online 24 maja (poniedziałek) o godz. 12.00. Link do zajęć (kliknijcie):


Organizatorem wydarzenia jest Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miasta we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, Wydziałem Kultury oraz ARAW, czyli Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej:

Dodatek. Prof. Andrzej Skrendo gościł w audycji Literackie Witaminy, Polskie Radio, Dwójka. Opowiadał o swoich lekturach. Posłuchajcie:

Przypomnienie:

Uwaga. Majowe zdjęcia przysłała Zosia. Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Wspaniały był sam pomysł na Rok Tadeusza Różewicza.
  Mam nadzieję, że podczas 2021 roku będzie szeroko analizowany, omawiany i prezentowany wspaniały dorobek tego poety i dramaturga. Ja osobiście mam wieczny niedosyt jego twórczości pomimo tylu przeczytanych jego utworów, a niektórych po kilka razy. Są piękne, ale nie są łatwe. Tak wyraźnie prezentuje w nich swój indywidualizm, że nie można go pomylić z nikim innym. Polecam wszystkim najserdeczniej.
  A wiadomość o wykładzie prof. A.Skrendo jest nie lada smaczkiem w temacie.
  Bardzo jestem ciekawa i już się cieszę. Dziękuję Krystyno za info w temacie.
  Pozdrawiam serdecznie Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zawsze ciekawe informacje. Dziekuje

  OdpowiedzUsuń