piątek, 23 lipca 2021

Ławeczka mieszkańca i wrocławskie aktualności


Wirtualna Kultura musi odświeżyć swoją pamięć na dysku C, bo nie pamięta z kim i kiedy rozmawiała o inicjatywie "ławeczka mieszkańca". Na szczęście Gazeta Senior i jej redaktor Jerzy Dudzik czuwają, dzięki czemu Wirtualna Kultura może Wam przekazać najnowszą wiadomość: na jesieni przybędzie 60 ławeczek w miejscach wskazanych przez wrocławian.


To skłoniło Wirtualną Kulturę do zajrzenia na stronę domową Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia:
Jest co czytać: 
Jest też informacja o ławeczkach mieszkańca. Propozycje lokalizacji ławeczek wraz z ich ilością zgłosiło online 193 mieszkańców:
Wirtualna Kultura zmartwiła się i ucieszyła, gdy obejrzała lokalizację 60 ławeczek. Dwie przybędą w Parku im. Tołpy i jedna przy ulicy Jaracza na Ołbinie, ale żadna w rejonie Dolmedu przy ulicy Legnickiej. Nic dziwnego, że tak się stało. Żółty Parasol zachęcał w lutym do zgłaszania propozycji i deklarował pomoc w wypełnianiu wniosków:

Na stronie prezydenta Wrocławia napisano:

"Gdyby zrealizować wszystkie wnioski, byłoby to łącznie prawie 1000 ławek. Podstawową zasadą przyjęcia wniosku był jednak fakt, że teren musi należeć do miasta. W tym roku zrealizowanych zostanie 60 ławek, jednak w kolejnych latach akcja będzie kontynuowana.

Poinformowaliśmy zgłaszających, czy ich lokalizacje zostały zakwalifikowane do realizacji. Wybraliśmy miejsca, które są najbliżej seniorów – na przykład w pobliżu przychodni czy ośrodków kultury. Co ważne, będziemy kontynuowali projekt Ławeczki Mieszkańca również w przyszłym roku
. "

Uwaga. Pierwsze zdjęcie przysłała Ola, dwa następne Zosia. Kliknijcie i podziwiajcie. Na pierwszym zdjęciu wodę zasłaniają liście i dlatego na zdjęciu drugim kaczuszka zmierza w niewłaściwym kierunku. To zamieszanie wynagradza kobierzec z kwiatów na zdjęciu ostatnim.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

1 komentarz:

  1. Wspaniała inicjatywa..
    Szkoda że nie więcej rocznie. Limit 60 ławeczek to kropla w liczbie potrzeb.
    Ale dobre i to. Mój skwerek najechały auta i parkują jak tylko się da. Nie ma na to prawa? Nie wiem. Trwa to od lat. Bedę musiała aktywnej na to popatrzeć.
    Pozdrawiam Majka

    OdpowiedzUsuń