piątek, 2 lipca 2021

Wrocław proponuje w lipcu i sierpniu


Wydarzeniem lipca będzie spotkanie dwóch noblistek Swietłany Aleksijewicz i Olgi Tokarczuk w Narodowym Forum Muzyki, 15 lipca, godz. 17:30. Pisarki w stolicy Dolnego Śląska przywita prezydent Jacek Sutryk. Rozmowę moderować będą Monika Olejnik oraz Magdalena Środa, 
Obowiązują wejściówki. Wydawanie wejściówek rozpocznie się w sobotę 10 lipca o godz. 14.00 w kasach NFM. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. Godziny pracy kas NFM:
  • poniedziałek-piątek: godz. 11.00-18.00 (z przerwą między 15.00 a 15.30),
  • sobota: godz. 14.00-19.30.
To wspaniałe wydarzenie organizują: Miasto Wrocław, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury UNESCO, Bruno Schulz. Festiwal, Fundacja Olgi Tokarczuk i Narodowe Forum Muzyki. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy i będzie dostępne online od godz. 17:45 na Facebooku:

Wrocław znany i nieznany, do odkrycia raz jeszcze. Tak można określić cykl bezpłatnych, letnich spacerów po Wrocławiu z przewodnikami (50 tematów). Jest to efekt współpracy Koła Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocławia. Pierwszy spacer już dzisiaj, 2 lipca,  o godz. 19, start: ul. Św. Marcina, przy pomniku Jana XXIII, ostatni 26 września. Oto szczegóły:


Kolejne atrakcje wakacyjne to bezpłatne plenerowe kino na placu przed Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 21:30:
i bezpłatny teatr plenerowy na leżakach na placu przy centrum handlowym "Magnolia", 2-3 lipca i 6-7 sierpnia, godz. 20:30:

Listę propozycji wybranych przez Wirtualną Kulturę zamyka wystawa prac o kobietach w Sky Tower na poziomie "0" dostępna do 23 lipca 2021:
Więcej informacji o wrocławskich propozycjach znajdziecie na platformie "Kocham Wrocław" 
i  "Wroclaw go":

Wpis zdobią najnowsze zdjęcia Rynku. Wirtualna Kultura stale podziwia i kocha Wrocław.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

1 komentarz:

  1. Irena ze Szczepina15 lipca 2021 16:37

    Bardzo ważny blog!Seniorzy, którzy całe lato spędzą w naszym pięknym Wrocławiu mogą uczestniczyć w wielu wydarzeniach.Propozycji dużo.Bezpłatne spacery z przewodnikami, plenerowe kino, teatr i bardzo ciekawa wystawa - wszystkie oblicza kobiet. Naprawdę jest w czym wybierać!Dziękujemy Droga Wirtualna Kulturo. Do zobaczenia.

    OdpowiedzUsuń