sobota, 31 lipca 2021

Wakacje w mieście i bule rusz


Mieszczuchy mają się dobrze. Wakacje same do nich przyszły. Wrocławskie osiedla prześcigają się z propozycjami dla dzieci. Informacje o tym są na platformie wroclaw.go, kliknijcie: Wakacje dla dzieci

A co dla seniorów, czyli tych trochę starszych? Z tym jest gorzej. "Wroclaw.go" poleca tylko kąpiele, zwiedzanie stadionu i pocztówki z Muzeum Współczesnego Wrocław, chociaż termin zgłaszania się na "pocztówki" już minął,


A gdzie informacje o bulach? W roku 2020 Strefa Kultury Wrocław popularyzowała projekt "Bule rusz na Krzykach":
Wirtualna Kultura przecierała oczy ze zdumienia. Jako to? Ołbin przeniósł się na Krzyki?
Na filmie rozpoznała Anię, Gosię, Sylwię, Lecha itd - doborową reprezentację seniorów z Żółtego Parasola na Ołbinie pod wodzą Ani Jurkowskiej. 

Wczoraj wybrała się do Parku im. Tołpy, żeby się przekonać, jakie są po roku efekty zeszłorocznej nauki gry w bule na Krzykach. Rewelacja! Perfekcja, zaangażowanie, zdrowa rywalizacja. Cudownie!


Wszyscy chętnie wyjaśnili jej, o co w tej grze chodzi. Za rok Wirtualna Kultura zagra z nimi w bule. Na razie studiuje zasady gry i jej historię:
Uwaga. Więcej zdjęć jest w Galerii zdjęć na blogu:

Dodatek. Wirtualna Kultura dostała od Ali z Popowic bardzo ciekawą informację ze Stowarzyszenia TRATWA, Pracownia Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA o święcie lata w stylu country (kliknijcie: Tratwa, PPM Zajezdnia):

"Drogie NGO, w załączeniu zaproszenie na ŚWIĘTO LATA W STYLU COUNTRY na Legnickiej 65. Organizatorami zabawy są wolontariusze PPM ZAJEZDNIA / Stow. TRATWA. 

DZIKI ZACHÓD zagości na ZACHODZIE WROCŁAWIA. W programie tańce grupowe i konkursy rodem z RODEO. „Przebieranki” mile widziane.

Pozdrawiam serdecznie, Wojtek Staniewski, Mobil: 519 338 733
"

Ala dodała:

"Weźcie rodzinę i znajomych i spotkajmy się 21 sierpnia godz. 17.00 na zabawie w Tratwie, obok PPM Zajezdni ul. Legnicka 65. Wstęp wolny. Chcemy tylko wcześniejszej deklaracji. Zapisy i bliższe informacja  u Wojtka tel. 519 338 733."
Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz