czwartek, 20 stycznia 2022

Inauguracyjny koncert w Bazylice św. Elżbiety

Wirtualna Kultura z radością potwierdza, że 27 stycznia 2022 tylko online (wydarzenie zamknięte dla gości zaproszonych) i 28 stycznia (wydarzenie dla wszystkich, którzy zdobędą numerowane wejściówki) w Bazylice Mniejszej pw. św. Elżbiety po raz pierwszy od 46 lat usłyszymy legendarny „Głos Śląska”, czyli Organy Englera. 
W trakcie uroczystości 27 stycznia 2022
 •  ks. abp. gen. bryg. dr Józef Guzdek (Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego) dokona poświęcenia organów . 
 • Potem będzie koncert prezentujący możliwości muzyczne odbudowanego instrumentu. Jako gwiazda wystąpi Lorenzo Ghielmi, wybitny włoski organista w towarzystwie chóru Narodowego Forum Muzyki. Wykona m.in. skomponowane specjalnie na ten instrument „Te Deum", autorstwa prof. Wojciecha Widłaka. 
Wszyscy chętni będą mogli oglądać na żywo transmisję z uroczystości online na www.wroclaw.pl, prawdopodobnie o godz. 19. 

28 stycznia Lorenzo Ghielmi zagra koncert otwarty dla mieszkańców Wrocławia. Bezpłatne wejściówki (maksymalnie dwie na osobę) można odbierać 22 stycznia, w Domku Miedziorytnika, ul. św. Mikołaja 1 (bezpośrednio przy kościele garnizonowym), w godz. 11.00–13.00.


Więcej na temat drugiego koncertu i możliwych zmian w związku z sytuacją pandemiczną można przeczytać tutaj:
"W trakcie koncertu widzowie będą świadkami niezwykłego wydarzenia – performansu artysty Oskara Podolskiego, który pomaluje kopię zdobiącej organy figury Aarona. Jest to część szerszego projektu, w którym 30 artystów z całej Polski dokona własnej kolorystycznej interpretacji odlewu twarzy Aarona. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w Concordia Design Wrocław, wyspa Słodowa 7, od 30 stycznia do 2 lutego w godz. 12-18. Wstęp wolny - z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego."

Ograniczenia związane z pandemią: 

"Chętnych do uczestniczenia w tym wydarzeniu będą obowiązywały aktualne zasady sanitarne na dzień 28 stycznia 2022 roku (na dziś to limit dla osób niezaszczepionych, obowiązek zakrywania ust i nosa, posługiwanie się certyfikatem covidowym).

W związku z sytuacją pandemiczną organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w organizacji wydarzenia. Bilety są numerowane, w przypadku wprowadzenia nowych rządowych obostrzeń i konieczności zmniejszenia liczby uczestników wydarzenia istotna będzie kolejność odebrania biletu.

O sytuacji będziemy informować na bieżąco na stronie www.wroclaw.pl, dlatego w dniu wydarzenia należy zweryfikować czy dany bilet pozostaje ważny. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 (wejście po mszy od godz. 18.30) i potrwa około godziny."


Uwaga. Kliknijcie na zdjęcia Bazyliki zrobione przez Wirtualną Kulturę. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. maria.zatorska@gmail.com20 stycznia 2022 20:30

  Wiadomość -Bomba. W tej Bazylice jest doskonał akustyka. Byłam tam na kilku koncertach. Szkoda że chyba nie będę mogła tym razem

  OdpowiedzUsuń
 2. IrenazeSzczepina23 stycznia 2022 13:01

  Droga Wirtualna Kulturo! Cudowna wiadomość!!!!!!!!Usłyszeć legendę "Głos Śląska" - Organy Englera, to jest TO na co czekałam od 1976roku.W naszym pięknym Wrocławiu mamy najlepsze organy w Europie. Byłam na wielu koncertach organowych. Organy to bezprzeczny król instrumentów. Do zobaczenia na koncertach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko zazdroszczę...
   Tego że mogłaś je słyszeć przed pożarem i że znów będziesz mogła. Gratuluję szczęścia i przytulam. Pa 🙋‍♀️ ms

   Usuń
 3. Czekam..
  Osobiście być nie będę mogła, ale usłyszeć i zobaczyć na jutu.. to także atrakcja ogromna. Miłych wrażeń wszystkim ms

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że wielu melomanów obejrzy koncert online.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń