środa, 12 stycznia 2022

Nikt nie musi się nudzić ani zdalnie ani na żywo

Wirtualna Kultura z samego rana dostała dwa SMSy. Jeden z Ministerstwa Zdrowia z podziękowaniami za trzecie szczepienie (zrobiła to w listopadzie 2021), drugi od koleżanki z ostrzeżeniem o smogu we Wrocławiu. 

Link do informacji o wrocławskim powietrzu jest na blogu: 

Sytuacja jest krytyczna. Dzisiaj, 12 stycznia 2022, godz. 10, zalecano  siedzenie w domu, szczególnie osobom starszym, kobietom w ciąży, dzieciom, itd. Normy są przekroczone. Można to przeczekać "w internecie". Oto kilka propozycji.

Gazeta Senior stale prezentuje nowe informacje na swojej platformie internetowej:
Czy już przeczytaliście rozmowę z Jadwigą Kwiek, psychologiem, o wyzwaniach stojących przed seniorami w 2022 roku:
i artykuł K. Latosik i O. Żukowicz o seksualności seniorów:

Instytucje kulturalne, mimo pandemii, nie rezygnują z propozycji. Wirtualna Kultura stale dostaje maile z Domu Kultury OP ENHEIMu na placu Solnym, 
28 stycznia 2022, godz. 18:30,  będzie spotkanie na żywo i na Facebooku z Piotrem Kordubą o długim życiu kilimów w Polsce. Wydarzenie odbędzie się na żywo w Salonie Herz w OP ENHEIM. Rejestracja: visit@openheim.org. Transmisja dostępna będzie na profilu OP ENHEIM na Facebooku.
Prof. UAM dr hab. Piotr Korduba jest dyrektorem Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajmuje się kulturą zamieszkiwania, historią dizajnu i rzemiosła artystycznego, niemiecko-polskimi relacjami artystyczno-historycznymi, a także problematyką miejską.


Czy zwróciliście uwagę na blogu na link do stosunkowo nowego portalu "Co nowego we Wrocławiu":
Możecie na nim znaleźć informacje, co dzieje się w Waszej najbliższej okolicy, jakie wydarzenia przygotowały Organizacje Pozarządowe, Rady Osiedli, Centrach Aktywności Lokalnej, itd. Bardzo wygodna wyszukiwarka. 
W Mieście Spotkań działa ok.4000 organizacji pozarządowych, instytucje społeczne i kulturalne, Centra Aktywności Lokalnej, nieformalne grupy aktywistów i aktywistek. Ich praca polega na byciu blisko mieszkańców i mieszkanek i wychodzeniu naprzeciw ich potrzebom. Organizują imprezy, warsztaty, pikniki osiedlowe, koncerty charytatywne, szkolenia, zawody sportowe itd. – dla różnych grup wiekowych i w nieskończonej liczbie tematów! Teraz wszystkie wydarzenia, w większości bezpłatne, organizowane przez ngo-sy i wszelkich społeczników i społeczniczki, odnajdziecie zebrane na nowym społecznym portalu informacyjnym: cowewro.pl.


Trzeba wybrać nazwę osiedla i odpowiedni przedział czasowy. Wirtualna Kultura sprawdziła, że w najbliższych dniach na Ołbinie będą trzy wydarzenia. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz