poniedziałek, 24 stycznia 2022

Wpis dla Wirtualnej Kultury o rehabilitacji

Wirtualna Kultura ponownie postanowiła coś zrobić dla siebie. Ona na blogu wielokrotnie zachęcała Was do aktywności fizycznej, ale sama tego nie robiła. No i doczekała się: bolą ją kolana. 

W tej sytuacji "robienie doktoratu z psychologii" musi odłożyć na bliżej nieokreśloną "przyszłość". Najpierw powinna zacząć studiować rehabilitację kolan. Temu ma służyć ten wpis z linkami do ćwiczeń. Zamiast za każdym razem szukać ich na YouTube, będzie klikać w ten wpis. Jaka oszczędność czasu!

Trzymajcie kciuki, żeby wytrwała w tym postanowieniu. Już raz chciała coś zrobić dla siebie:

ale nic z tego nie wyszło.  Kto z Was do niej dołączy? Sama tych postanowień nie dotrzyma.


Na początek trzeba postawić diagnozę, co z kolanami jest "nie tak":

a potem ćwiczyć i ćwiczyć. Na przykład:

Jak to wszystko opanuje, to zajmie się dłońmi:Uwaga. Ten wpis zdobią zdjęcia zrobione przez Tadeusza Blechingera - za jego zgodą. Wirtualna Kultura skopiowała je z Facebooka:
Ona, jako była noworudzianka, należy do tej grupy na Fb i stale podziwia widoki na zdjęciach Tadeusza. Tadeusz Blechinger jest autorem albumu "Noworudzkie cztery pory roku",
Na pierwszym zdjęciu jest Gryzik, ukochany pies Tadeusza. Na pozostałych Nowa Ruda zimą, której we Wrocławiu brakuje. Kliknijcie na zdjęcia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

8 komentarzy:

 1. Cudowny wpis. Dziękuję, Krysiu. Zjdjecia, piękne. Gryzik, najpiękniejszy ❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Swojski widok, moje klimaty bo tam mieszkałam Maria Z

  OdpowiedzUsuń
 3. Krysiu, wpis na czasie! Też mam kłopot z kolanem Ortopeda postawił diagnozę-trwałe zwyrodnienia. Dostalam rehabilitacje- mrożenie miejscowe, magnotronic i ćwiczenia. Zaczynam zabiegi od 16 lutego. Oczywiście skorzystam z twoich propozycji i poćwiczę w domu. Dziękuję ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bóle kolan mają różne źródła - nie muszą być nimi zwyrodnienia kolan. Na to chciałam zwrócić uwagę we wpisie.

   Krystyna

   Usuń
 4. Ja już nie mam bólu, bo mam endoprotezy w obu kolanach, ale muszę ćwiczyć wzmacniając mięśnie. Za długo czekałam. Jak lekarz powie, że konieczna operacja to trzeba się decydować. Życzę zdrowia. Kazia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaziu, na ćwiczenia nigdy nie jest za późno.

   Krystyna

   Usuń
 5. IrenazeSzczepina21 lutego 2022 21:03

  Ćwiczyć, ćwiczyć jeszcze raz ćwiczyć. Najważniejsze to postanowić i wytrwać. Ćwiczę od 14 lat codziennie (30 - 45minut). Naprawdę warto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak Droga Wirtualna Kulturo masz 100% racji - na ćwiczenia nigdy nie jest za późno. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń