czwartek, 27 stycznia 2022

Rozmowa z autorką książki "Listy do mojej siostry"


Wirtualna Kultura w kwietniu 2016 była na spotkaniu autorskim z Marcinem Mellerem, a teraz poznała jego żonę Annę Dziewit-Meller zdalnie na fejsbukowej stronie "Bukbuk". Ania i Marcin napisali książkę o Gruzji:

Książka dostała nagrodę Magellana dla najlepszej książki podróżniczej w roku 2012. 

"Bukbuk" to prowadzona przez Annę Dziewit-Meller i Julię Skórzyńską strona na Facebooku poświęcona książkom i ich autorom. Anna Dziewit-Meller nagrała na niej rozmowę z Dzidką, przyjaciółką Wirtualnej Kultury. Dzidka, czyli Lili Fuchsberg - Zdzisława Grzegorczyk - Catherine Ravet, jest autorką książki "Listy do mojej siostry":

Rozmowa z Dzidką jest na stronie Bukbuk:
Bukbuk tak ją zapowiadał:

"Drodzy, zapraszamy was już dziś o 12.00 na niezwykłą rozmowę Anny Dziewit Meller z Lili Fuchsberg znaną również jako Zdzisława Katarzyna Grzegorczyk, autorką książki "Listy do mojej siostry 1946-1973" stanowiącej zapis historii miłości, poświęcenia, odwagi, której głównymi bohaterkami są dwie żydowskie siostry oraz ich przybrani polscy rodzice."

Nagrana przez Anię Dziewit-Meller rozmowa z Dzidką to świetny "happy end" do felietonu o przyjaźni Dzidki i Wirtualnej Kultury, opublikowanego w listopadzie 2021 w Gazecie Senior:

 
Uwaga. Wpis zdobią zdjęcia zrobione przez Tadeusza Blechingera w Nowej Rudzie, 
na co on się zgodził. Na pierwszym zdjęciu z prawej strony na górze jest szkoła podstawowa, do której Dzidka i Wirtualna Kultura chodziły. Z tyłu widać słynny most. Na drugim jest dom, w którym Wirtualna Kultura mieszkała kilkadziesiąt lat temu. Na ostatnim Ratusz. Kliknijcie na zdjęcia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Piękne fotografie...
  Cudowna pamiątka, pełno wspomnień i to jakich. Pozazdrościć i cieszyć się bo jest czym. Przebokate linki, świetny materiał. Dzięki Krysiu. Pozdrawiam 🙋‍♀️ majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka "Listy do mojej siostry" plus dzisiejsza rozmowa z panią Lili Fuchsberg oraz powyższe wspomnienie okraszone dokumentalnymi zdjęciami, złożyły się w piękną wzruszającą całość. To miłe doznania, dziękuję.
  Irena

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochani
  Wysłuchałam (jeszcze słucham) koncert 2. Z Bazyliki św. Elżbiety. Jestem szczęśliwa i wzruszona.Dzieki Krysiu za wszystkie linki. Dziękuję i pozdrawiam 💕 majka

  OdpowiedzUsuń