sobota, 15 stycznia 2022

Seniorzy piszą i występują

Uniwersytety Trzeciego Wieku cieszą się dużą popularnością w dużych i małych miastach, wszędzie. Nie tylko uczą, ale stwarzają warunki do rozwijania pasji. Taką pasją jest niewątpliwie pisanie. 

Na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim Magda Wieteska prowadzi warsztaty literacko-dziennikarskie. Ukazały się już dwa numery magazynu "Agora Seniora", zawierające felietony napisane przez uczestników warsztatów:
Wirtualna Kultura zna aż trzy osoby z Zespołu Redakcyjnego:
 • Ewa Alfut, Bogdan Banaś, Krystyna Błońska, Beata Chłap, 
 • Teresa Dźwigałowska, Maja Garczyńska, Anna Goik, 
 • Irena Gójska, Maria Halinowska-Hensel, 
 • Irena Kawczyńska, Ewa Konigsman, Leszek Labocha, 
 • Maria Marchwicka, Alicja T. Pawlik, Aleksandra Wrzos.
W pierwszym z numerów Magda Wieteska, redaktor naczelna, tak pisze:

"Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer „Agory Seniora” – czasopisma tworzonego przez ludzi dojrzałych, uczestników warsztatów literacko-dziennikarskich na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim prowadzonych przez Magdę Wieteskę, andragoga, dziennikarkę i pisarkę.

Nasz magazyn powstał w efekcie dyskusji nad wieloma tematami, z refleksji, przemyśleń i wspomnień. Znajdziecie w nim felietony związane z czasem pandemii, wspomnienia z podróży do bliższych i dalszych zakątków świata, reportaże, a także prozę i poezję wartą lektury. Przeczytacie o zabawnych zmaganiach kulinarnych oraz poznacie przepisy na smakowite potrawy. 

Życzymy Państwu przyjemnej lektury!"

Dodatek. Występy uczestników UTW:

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. UTW to przede wszystkim okazja do spotkań z ludźmi. Bo starzy ludzie są samotni - a nawet bardzo samotni. Często mieszkają sami i nikogo z rodziny nie mają w pobliżu, a nawet jak mają, to młodzi zabiegani i zajęci pracą i swoją rodziną nie maja czasu dla seniorów. Dlatego UTW jest świetnym miejscem do spotkania, rozmów, uczestniczenia w zajęciach czyli przerwania samotności

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że wśród nas są osoby z pasją i realizują się, bo czują, że są bardzo potrzebni temu środowisku i nam wrocławianom.

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  Król Seniorów Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniama inicjatywa nie do przetrwania samotnosci ale zrealizowania tego , na co nie bylo czasu- praca , dzieci i codzienny kolowrotek. I rezultaty sa bardzo ciekawe. Wirtualna kultura zawsze znajduje dla nas takie ciekawosci

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozewicz wspanialy. Dziekuje, juz ogladam 2- raz i stake ta sama emocja

  OdpowiedzUsuń