niedziela, 9 stycznia 2022

Koncerty kolęd i pastorałek

Co roku w styczniu obchodzimy Dni Babci i Dziadka. Z tej okazji Wrocławskie Centrum Seniora przygotowało kilka propozycji w swojej siedzibie: 

a Narodowe Forum Muzyki koncert "Światło zimowej nocy. Kolędy i pastorałki" 22 stycznia 2022 (sobota), godz. 18, w sali głównej:
Na stronie WCS można przeczytać następującą informację o koncercie:

"Serdecznie zapraszamy na koncert promujący płytę Michała Ziółkowskiego Światło zimowej nocy! W programie znajdą się także kolędy i pastorałki w opracowaniu tego artysty. Dzieła zaprezentują wspólnie aż trzy zespoły Narodowego Forum Muzyki: 
 • Chór Chłopięcy NFM, 
 • Chór NFM 
 • NFM Orkiestra Leopoldinum
oraz
 • Chór „Con Brio” Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu! 
Chcąc zadbać o Państwa bezpieczeństwo i komfort podczas wizyty w NFM, przestrzegamy wszelkich zalecanych środków ostrożności.

Ceny biletów: od 25 zł do 35 zł (ulgowy)

Zachęcamy do skorzystania z oferty rezerwacji grupowych. Rezerwacje dotyczą grup powyżej 20 osób i wiążą się z 10% zniżką. Rabat specjalny naliczany jest w momencie wykupu całej rezerwacji. W celu rezerwacji biletów prosimy o kontakt drogą telefoniczną lub e-mailową:

tel.: 71 715 97 00 e-mail: rezerwacje@nfm.wroclaw.pl"


W oczekiwaniu na koncert w NFM możecie posłuchać na Facebooku koncertu kolęd i pastorałek Chóru Kameralnego OSTINATO z Ołbina, który był ostatnio w kościele na Karłowicach:
oraz na YouTube kilka lat temu:
a potem się wybrać na jego darmowy koncert w niedzielę 23 stycznia 2022 o godz.15, na którym OSTINATO zaśpiewa polskie kolędy i pastorałki przeplatane utworami świątecznymi z innych krajów w Centrum Kultury i Edukacji Bakara, ul. Różana 4-5 we Wrocławiu. Wirtualna Kultura na koncercie OSTINATO pierwszy raz była w roku 2017 i się tym na blogu "Popowiczanie" chwaliła. Miłe wspomnienia.

Dodatek. Koncert kolęd i pastorałek w Narodowym Forum Muzyki, styczeń 2018:
Uwaga. Wirtualna Kultura ukryła się w jednej z bombek na pierwszym zdjęciu. Kliknijcie,  żeby ją zobaczyć.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

3 komentarze:

 1. IrenazeSzczepina9 stycznia 2022 15:53

  Ach!Ach!Ach! Droga Krysiu! Co zrobilibyśmy bez Ciebie! Wszystko podajesz nam na tacy.Tylko czytać i korzystać z ogromu propozycji. Oczywiście w miarę możliwości. Lęk przed zachorowaniem jest wśród seniorów duży. Wiele zaszczepionych osób postanowiło poczekać do bezpieczniejszych czasów.Serdeczności na Nowy Rok!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko, rozumiem obawy seniorów. Dlatego we wpisie są też linki do nagrań koncertów na YouTube lub Facebooku.

   Krystyna

   Usuń
 2. Informacja o linkach do proponowanych koncertów to największy smaczek. Dziękujemy nasza Kochana. Postarajmy się nie zapomnieć, bo zapewne jak
  zawsze bardzo warto! Wiele serdeczności karnawałowych.
  Majka

  OdpowiedzUsuń