sobota, 28 maja 2022

Propozycje artystyczne dla seniorów


Wirtualna Kultura lubi Muzeum Pana Tadeusza i jego propozycje edukacyjne. Niedawno brała udział w prowadzonych przez Kingę Łask warsztatach karykatur. 
Wczoraj dostała od niej mail z informacją o nowych bezpłatnych cyklach warsztatów dla seniorów (od czerwca do grudnia 2022):
 "Muzealni pasjonaci to cykl skierowany do wszystkich seniorów, którzy chcieliby oddać się artystycznej pasji oraz zgłębić wiedzę na temat obyczajowości szlacheckiej. Do opowieści na wybranych częściach ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza zostały dopasowane warsztaty m.in. artystyczne, taneczne, kosmetyczne. Wszystkie tematy ukazują bogactwo kultury XIX i XX wieku."

Obowiązują zapisy: zapisy@ossolineum.pl, tel. (71) 755 06 52, (71) 755 06 53

10 maja br. ruszyły zapisy na plener rzeźbiarski, który będzie od 27 czerwca do 1 lipca, godz. 10-13. prowadzenie: Marlena Szeliga – edukatorka artystyczna w Muzeum Pana Tadeusza, studentka Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

"Podczas pięciu dni uczestnicy pleneru zapoznają się z kilkoma technikami rzeźbienia, wykorzystując m.in. intuicyjne tworzenie form czy swobodne poruszanie się pomiędzy dodawaniem i odejmowaniem materii. Inspiracją będzie wystawa „Romantyczna włóczęga po Sudetach – prace Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego ze zbiorów Ossolineum” oraz dziedziniec zabytkowej Kamienicy Pod Złotym Słońcem, w której mieści się Muzeum Pana Tadeusza. Pomocne będą również wspomnienia romantycznych pejzaży górskich, różnorodnej flory oraz światła wydobywającego formę skał"


Następne cykle warsztatów: 
 • Plener malarski, 11-15 lipca 2022, godz. 10-13, Ossolineum (Szewska 37). zapisy od 15 czerwca br.
 • Plener rysunkowy, 22-26 sierpnia, godz. 10-13, zapisy od 15 lipca br.


Uwaga. Wpis zdobią zdjęcia zrobione przez Andrzeja wczoraj w Wojsławicach.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Panie Andrzeju!Przepiękne to drzewo na tle cudownych kolorowych kwiatów w Wojsławicach! Kocham Wojsławice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Irena ze Szczepina

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomyślę nad udziałem, a jest nad czym ; dzięki;. Pozdrawiam.
  PS Foto rewelacyjne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ pokusa! Dziękuję za info.:) A zdjęcia rewelacyjne - przyłączam się do opinii!

  OdpowiedzUsuń