wtorek, 31 maja 2022

Studenckie zwyczaje i biały kołnierzyk

Po opublikowaniu wpisu z białym kołnierzykiem:  

Wirtualna Kultura obiecała ciąg dalszy jego historii. Najpierw napisała o kołnierzykach marynarskich:
i w Galerii umieściła nadesłane zdjęcia z kołnierzykami:
Potem przyszyła biały kołnierzyk do sukienki:
Teraz wreszcie ma czas, żeby napisać, skąd się wziął pomysł na biały kołnierzyk. Otóż, to Asia Warecka już w lutym w roku 2018 lubiła białe kołnierzyki (na zdjęciu obok pierwsza z prawej na finale projektu Erasmus +, 60+ Virtual Culture).

Wirtualna Kultura zakochała się w Asi białych kołnierzykach (chyba jej pozazdrościła?) i postanowiła też taki mieć. Pierwszy raz wystąpiła w nim już w marcu 2018 na Gali Wolontariatu:
drugi raz w listopadzie 2018 na finale projektu "Garderoba wspomnień",

trzeci na konferencji o samotności w kwietniu 2022 (kliknijcie na pierwsze zdjęcie). Po drodze były też inne warianty białego kołnierzyka:
Najważniejszy dla Wirtualnej Kultury jest jednak ten z roku 1956 (pierwszy poniżej):Wpisy o kołnierzykach wzbudziły wspomnienia u czytelniczek. Jedna z nich, Hania z Krzyków, przysłała anegdotę z czasów studenckich (Hania jest na ostatnim zdjęciu powyżej):

"Na studiach miałam granatową sukienkę. Sukienkę zakładałam między innymi na egzaminy. Jeden z wykładowców uważał, że kobiety - studentki powinny nosić sukienki. Okazało się, że sukienki w kolorze granatowym bardzo mu się podobały. Jednak nie wszystkie dziewczyny miały granatowe sukienki, więc na egzaminy ustane pożyczały "sukienki dyżurne", od tych koleżanek, które takie miały. 

Podczas jednego z egzaminów wykładowca wypadł z pokoju i donośnym głosem powiedział: "Czy nie macie sukienek w innym kolorze niż granatowy?". Widocznie tych granatowych było już dla niego za dużo."

A jakie Wy macie wspomnienia? Wirtualna Kultura była przesądna i wszystkie egzaminy na studiach zdawała w sukience z matury - granatowej. Miała szczęście, że przez pięć lat jej waga nie uległa zwiększeniu.  

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze: