poniedziałek, 2 maja 2022

Bezpłatne pokazy filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Publiczności Lux w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na bezpłatne pokazy trzech filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Publiczności LUX, które odbędą się w 12 miastach w całej Polsce. 

We Wrocławiu filmy będzie można obejrzeć w Dolnośląskim Centrum Filmowym:

Darmowe wejściówki na pokazy filmowe będą do odbioru w kasach kina DCF od 4 maja 2022. 

Publiczność wybierze laureata tegorocznego konkursu poprzez głosowanie internetowe. Głosowanie jest do 25 maja 2022. na stronie 

Oddając głos będziecie mieli szansę wziąć udział  8 czerwca 2022 w ceremonii wręczenia Nagrody Publiczności LUX w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, jeżeli pozwolą na to obowiązujące we Francji obostrzenia w związku z COVID-19.


Na Facebooku można przeczytać, że

"LUX – Europejska Nagroda Publiczności (Nagroda Publiczności LUX) przyznawana przez Parlament Europejski i European Film Academy jest wyrazem zaangażowania Parlamentu Europejskiego w promowanie kultury. Inicjatywa propaguje różnorodność kulturową i zapewnia wsparcie dla kina i sztuki. Jej celem jest budowanie kulturowych mostów porozumienia w całej Europie poprzez promowanie filmów, które dotykają sedna europejskiej debaty publicznej."

W debacie po projekcji filmu "Aida" we Wrocławiu udział wezmą: Moderatorka Magda Piekarska, dziennikarka, oraz gościnnie:
  • Janina Ochojska (posłanka do Parlamentu Europejskiego, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej), 
  • dr hab. Patrycja Matusz, prof. UWr (prorektorka Uniwersytetu Wrocławskiego ds. projektów i relacji międzynarodowych, politolożka, badaczka, ekspertka i autorka publikacji w zakresie migracji), 
  • dr Anna Ursulenko (adiunkt w Zakładzie Ukrainistyki Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, tłumaczka i kuratorka cyklu Kino Ukraina w Dolnośląskim Centrum Filmowym).
Bieżące informacje o nagrodzie i projekcjach filmów są podawane na stronie Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce:

Uwaga. Na zdjęciach jest kopia ekranu smartfona leżącego na kocu, czyli kopia zdjęcia z internetowej strony organizatorów wydarzenia. W ekranie odbijała się lampa z abażurem. Kliknijcie na drugie zdjęcie, żeby to zobaczyć.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: