niedziela, 1 maja 2022

Dyskusyjna grupa seniorów zaprasza


Wirtualna Kultura, uczestniczka wielu warsztatów dla seniorów, oczywiście zna Ilonę Zakowicz, 

To Ilona pomagała jej zgłębić tajniki Facebooka: 
i zachęcała do zainteresowania się duszą:

Nic więc dziwnego, że Wirtualna Kultura dołączyła do utworzonej przez Ilonę dyskusyjnej grupy czytelniczej: Cafe UTW. Grupa powstała wiele lat temu. Była efektem pewnego projektu dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Uniwersytecie Wrocławskim. Stąd w nazwie grupy skrót UTW. 

Teraz grupa Cafe UTW ma szerszy charakter, jeśli chodzi o jej skład i tematy spotkań - każdy może do niej dołączyć. W tym roku dołączyła m.in. Ola. Jeśli chcecie dołączyć do grupy Cafe UTW, to dajcie znać Ilonie Zakowicz lub Wirtualnej Kulturze. Grupa jest też na Facebooku, który służy do wymiany informacji i opinii.


Punktem wyjścia do działalności grupy były książki. Uczestnicy nawzajem podpowiadają sobie, jakie książki warto przeczytać i dyskutują na różne tematy z nimi związane. Często książki są tylko pretekstem do dyskusji. Można brać w niej udział bez ich czytania. To członkowie grupy decydują, o czym rozmawiają. Ostatnio tematami były m.in. wolność, czas i sztuczna inteligencja ("głębokie" uczenie). 

W czasie  pandemii członkowie grupy spotykali się na Skypie. Na jednym z takich spotkań gościła dr Bogna Bartosz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego - mówiła m.in. o problemach mężczyzn:

W marcu 2021 Wirtualna Kultura na spotkaniu grupy Cafe UTW online opowiadała o liczbach 
i na prośbę członków grupy napisała na blogu o sztucznej inteligencji:
Temat ten został obszernie przedstawiony na innym spotkaniu przez Zbyszka Błaszczyka. 

Linda Matus, redaktorka naczelna Gazety Senior, przeprowadziła w czasie pandemii rozmowę z niektórymi członkiniami grupy:


W piątek, 29 kwietnia 2022, grupa spotkała się w urokliwym Salonie Śląskim, kliknijcie na zdjęcia. Jest to jej ulubione miejsce. Tym razem dyskutowano o wszystkim, m.in. o
  • twórczości Olgi Tokarczuk, 
  • konferencji "Społeczne konteksty samotności i osamotnienia", 
  • zaletach dyskusyjnych klubów filmowych, 
  • spotkaniach w Muzeum Pana Tadeusza grupy teatralnej z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i o magazynie Agora Seniora, w którym publikują seniorzy z grupy literacko-dziennikarskiej UTW.
Do tych dwóch ostatnich grup należą m.in. Alicja, Irena, Maja i Maria z Cafe UTW:  

Grupa Cafe UTW spotyka się w piątki o godz. 17:30 w Salonie Śląskim lub późnym popołudniem w niedziele na Skypie. 

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu! ZAPRASZAMY!

Uwaga. Na zdjęciach są Ilona, Maja i Wirtualna Kultura.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz