sobota, 14 maja 2022

Piknik Rodzinny "Sąsiadówka" na Gądowie i Europejski Dzień Sąsiada w Firleju 28 maja 2022

Wirtualna Kultura, jeszcze jako Popowiczanka, pierwszy raz wzięła udział w Sąsiadówce w roku 2016. Jak ten czas leci. Sąsiadówki były organizowane przez instytucje skupione w Partnerstwie Lokalnym, w tym MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) i Kościół Baptystów. Wydarzenie odbywało się na terenach zielonych obok Kościoła Baptystów przy ulicy Kłodnickiej 2 na Gądowie.    

Oprócz Sąsiadówek były tam organizowane Akcje Wymiany Rzeczy. Na jednej z takich akcji zawiązał się Tercet Nieegzotycznych "JAK" w składzie Jasia, Ala i Krystyna:
Zagościły też Basia z Wojszyc i Wiesia:
To były niezapomniane czasy - dziewczyny miały fantazję. 


Po dwóch latach przerwy z powodu pandemii, w tym roku Akcja Wymiany Rzeczy będzie połączona z piknikiem rodzinnym "Sąsiadówka". Wirtualna Kultura dowiedziała się o tym od Ali z Popowic, która napisała tak:

"Zapraszam w imieniu organizatorów w sobotę 28 maja 2022 w godz. 12 -16 do parku przy Kościele Baptystów. W namiotach na stołach zostawiamy swoje niepotrzebne rzeczy i szukamy czegoś, co może się nam przydać. Ciuchy, obuwie, itp - jak w poprzednich latach.

Nowością jest zbiórka żywności i środków higieny, które zostaną wysłane dla Ukrainy.

Podczas pikniku będzie można kupić kiełbaski z rożna, kawę, ciasto. Osoby, które przyniosą dary dla Ukrainy będą mogły otrzymać kiełbaski za darmo.

Dzieci, jak zwykle, będą miały okazję do zabawy."

W trakcie Sąsiadówki będzie mini koncert chóru ukraińskiego. Kliknijcie na zdjęcie plakatu na końcu wpisu.


W sobotę 28 maja 2022 wiele będzie się działo na wrocławskich osiedlach. Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej" organizuje od godz. 12.00 do 16.00 Europejski Dzień Sąsiada i specjalną  wiosenną edycję Pchlego Targu przed budynkiem i w budynku Firleja przy ulicy Grabiszyńskiej 56

W programie:

 • Pchli Targ z wystawcami polskimi i ukraińskimi
 • muzyczny występ DJ
 • międzykulturowe warsztaty artystyczne dla dzieci (3-7 lat)
 • wystawa prac plastycznych dzieci ukraińskich z warsztatów artystycznych
 • warsztaty komiksu i kolażu dla dorosłych
 • warsztaty ogrodnicze dla dorosłych
 • spotkanie z radnymi z zaprzyjaźnionych z Firlejem Rad Osiedli
 • sąsiedzki poczęstunek.


Uwaga. Na początku wpisu spacerują po sąsiedzku małe gąski. Ich zdjęcia przysłała Jola. Kliknijcie, żeby je wypatrzyć w trawie. Podobno są w tych okolicach rzadkością.


Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Kiedyś też uczestniczyłam w Sąsiadówkach jako wolontariuszka (Popowiczanie)

  Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ta Sąsiadowała. Może uda mi się przybyć. Maria

  OdpowiedzUsuń
 3. Tercet nieegzotyczny "JAK", bardzo mi się spodobal. Jesteście wspaniałe. Muszę zobaczyć Was na zywo. Seniorka. Wrocławianka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pchli Targ to bardzo pożyteczna inicjatywa. Na Osiedlu Szczepin raz w tygodniu jest organizowany Pchli Targ przez Radę Osiedla Szczepin, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Pozdrawiam. Irena ze Szczepina

  OdpowiedzUsuń