wtorek, 17 marca 2020

Nowy CAL we Wrocławiu

Ten wpis miał powstać 6 marca z okazji hucznego otwarcia CALa (Centrum Aktywności Lokalnej), którym kieruje Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych (DFOP) - na Prądzyńskiego 39A na Przedmieściu Oławskim. To dawna powozownia:

Na Przedmieściu Oławskim działają też "Nowe łąki" i "Przed-pokój H13".

W CALu na Prądzyńskiego Wirtualna Kultura poznała bardo sympatyczne dziewczyny ze Stowarzyszenia TuRazem, działającego od roku 2009. To one są na pierwszym zdjęciu (kliknijcie). Wirtualna Kultura pozdrawia je.
Mamy teraz trudny czas, a wolontariusze są na wagę złota. Do nich należą też ci z CALi i NGO, czyli organizacji pozarządowych. Wirtualna Kultura kocha Was!

Ola z Przedmieścia Oławskiego i Wirtualna Kultura z Popowic były, widziały i podziwiały inaugurację CALa na Prądzyńskiego. Była też Asia Warecka, szefowa Żółtego Parasola i Grupy Branżowej od CALi:
Czy czytaliście wywiad z nią w lutowym numerze Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego:

Wirtualna Kultura wysłuchała licznych "oficieli" - niektórych zna osobiście.
Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych uśmiechnął się na jej widok - czyżby pamiętał ją z Kongresów Wrocławskich Organizacji Pozarządowych?
Wymieniła uśmiechy też z Agatą Bulicz z DFOP i Asią Warecką z Żółtego Parasola. Pogawędziła z Damianem Dudałą - to ten od m.in. technologii obywatelskich (zdjęcie zrobiła Ola, kliknijcie na miniaturę zdjęcia):

Zwiedziła cały obiekt i posłuchała koncertu:i przyznaje się bez bicia, że do występu teatru nie wytrwała. Nic nie szkodzi - będzie jeszcze na to wiele okazji.

Wirtualna Kultura bywała w rejonie ulicy Traugutta już w latach sześćdziesiątych, ale dopiero w roku 2017 się dowiedziała, że to jest Przedmieście Oławskie. Nieaktualną już nazwę "Trójkąt Bermudzki" znała od młodości. Powodem nowego zainteresowania osiedlem był "Dzień trójkąta":
Ona na trójkątach się zna od podstawówki. Wie, że trójkąty mogą być prostokątne, równoboczne, podobne i mają wysokości.

Uwaga. Wpis nie może się zakończyć bez ukochanego "zielonego mosteczka" na Przedmieściu Oławskim:
Krystyna - Wirtualna Kultura  

1 komentarz: