sobota, 16 grudnia 2023

Z miłości do wolności - Koncert Galowy Nagrody im. Sacharowa


Wirtualna Kultura dostaje maile z Domu Europy przy ulicy Widok 10, czyli Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Ostatnio dowiedziała się, że Dom Europy organizuje darmowy Koncert Galowy "Z miłości do wolności" z okazji wręczenia nagrody im. Sacharowa za wolność myśli. Koncert będzie we wtorek, 19 grudnia 2023 r., o godz. 19:00, w Centrum Impart przy ul. Piłsudskiego

Liczba miejsc na koncercie jest ograniczona - bezpłatne wejściówki można odbierać w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej we Wrocławiu (ul. Widok 10) od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu Fb Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu: www.facebook.com/PEWroclaw. 

Uwaga. Wirtualna Kultura niestety nie wie, czy wejściówki jeszcze są - w czwartek były. Warto spróbować je dostać. 

Na scenie pojawią się:
 • Justyna SZAFRAN, Emose Katarzyna UHUNMWANGHO, Artur CATURIAN, Tomasz LESZCZYŃSKI, Rafał CIELUCH, 
 • Rafał KARASIEWICZ (fortepian) i Jakub OLEJNIK (kontrabas).
Koncert poprowadzi: Jarosław Perduta,
Słowo wstępne: Leszek Gaś, szef Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu
Opracowanie muzyczne: Rafał Karasiewicz, Jakub Olejnik
Koncepcja, scenariusza oraz produkcja: Jarosław Perduta

"We wtorek, 19 grudnia 2023 r., o godz.: 19:00, w Centrum Impart, odbędzie się koncert galowy z okazji wręczenia tegorocznej nagrody im. Sacharowa za wolność myśli. Wezmą w nim udział znakomici artyści i wokaliści związani z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol.

Nagroda im. Sacharowa – przyznana po raz pierwszy w 1988 r. - to najwyższe wyróżnienie za działania na rzecz praw człowieka przyznawane przez Unię Europejską. Nagroda jest dowodem uznania dla pojedynczych osób, grup i organizacji, które wniosły wybitny wkład w obronę wolności myśli.

W 2023 roku posłowie do Parlamentu Europejskiego przyznali nagrodę Jinie Mahsie Amini oraz irańskiemu ruchowi "Kobieta, Życie, Wolność”. 

13 września 2022 roku, 22-letnia Kurdyjka Jina Mahsa Amini, została aresztowana przez policję w Teheranie za rzekome naruszenie surowych irańskich przepisów dotyczących zasłaniania twarzy przez kobiety. W areszcie znęcano się nad nią, co doprowadziło do jej śmierci. Tragedia ta wywołała masowe protesty kobiet w całym kraju, które z czasem przekształciły się w ruch "Kobieta, Życie, Wolność".

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Super informacja...
  Zobaczę czy zaproszenie jeszcze aktualne !??

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe informacje. Lektura na kilka dni. Pozdrawiam serdecznie.
  Alicja ze Świecia

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomości zamieszczane, gdy nie ma już szans na wejście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanse były do ostatniej chwili. Wpis ukazał się 16 grudnia. Krystyna

   Usuń