sobota, 2 grudnia 2023

O czym rozmawia się w Atelier Kultury w PTW


We wtorki w Przestrzeni Trzeciego Wieku - WCRS na pl. Solidarności 1/3/5 spotykają się fanki kulturalnego Wrocławia. Wymieniają się wrażeniami z wydarzeń, w których brały udział. Polecają książki. Czytają na głos wiersze itp. Zapraszają poetki. Wspólnie chodzą po galeriach i muzeach. Nie nudzą się. Wszystkim tym "zarządza" Jola Podsiadło z załogi PTW.

Kolejnym efektem spotkań w Atelier Kultury są informacje o kameralnych wydarzeniach - koncertach i spektaklach teatralnych. Dzięki temu Wirtualna Kultura dowiedziała się, że Chopina można grać na gitarach! Takie niezwykłe koncerty organizuje we Wrocławiu Fundacja Alma Musica z Kątów Wrocławskich. Są to cykliczne koncerty wybitnych artystów i młodych talentów o międzynarodowej renomie z całego świata. Koncerty odbywały się w tym roku w pięknych salach jak Oratorium Marianum, Aula Leopoldina i Syngaga pod Bocianem: 
Wirtualna Kultura nie może się doczekać, co Alma Musica zaproponuje w przyszłym roku. 


Do swoich planów Wirtualna Kultura dopisała też Teatr Arka przy ulicy Menniczej. Chyba nigdy tam nie była (może była raz???):


Na ostatnim spotkaniu Wirtualna Kultura opowiadała o wrażeniach z  Festiwalu Korelacji w DCF: 

i o książce "Odrzania" Zbigniewa Rokity, autora książki Kajś, nagrodzonej NIKE 2021: 
Obejrzyjcie spotkanie autorskie na Bruno Schulz Festiwal w październiku 2023:

Rozmowa o książce Rokity była dla Wirtualnej Kultury okazją do przypomnienia wrażeń ze spotkania autorskiego z Filipem Springerem, poświęconego jego książce "Mein Gott, jak pięknie":
W związku z tym pojawiło się pytanie, czy Filip Springer da się lubić. Niektórzy mają co do tego wątpliwości, skoro on mówi, na przykład, że zna upodobania czytelników, ale pisząc nie sugeruje się nimi. Drugim pytaniem, nad którym się zastanawiano, był podział na Polski na Ziemie Odzyskane i resztę. O tym Filip też mówi na spotkaniach autorskich, podkreślając różnice w "jakości" tych ziem.

Dodatek. Kultura we Wrocławiu 
Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz