poniedziałek, 13 maja 2019

Wrocławianki wspominają


Wielokulturowość i skomplikowane dzieje wrocławian stale budzą zainteresowanie. Realizowane są różne projekty, których celem jest utrwalenie i udokumentowanie wspomnień. Fantastyczne jest to, że to młodzi ludzie chcą utrwalać wspomnienia nas seniorów.

Wirtualna Kultura bierze teraz udział w projekcie "Słuchowisko wrocławianek" realizowanym przez Lenę Bielską i Agnieszkę Wywrot. O projekcie już pisała na blogu, kliknijcie: Słuchowisko wrocławianek (blog).

Lena będzie nagrywać do 2 czerwca 2019 wspomnienia wrocławianek o życiu we Wrocławiu w latach 1945-1965. Będą to nagrania audio. Finał projektu będzie w Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska) 15 czerwca o godzinie 17.

Nagrania będą indywidualne w miejscu i terminie wybranym przez uczestniczkę projektu. Już 10 wrocławianek się na to zdecydowało. Lena chętnie rozszerzy ten krąg o wrocławianki, które chcą się podzielić wspomnieniami z końca lat czterdziestych i z lat pięćdziesiątych. Wrocławianki, które się na to zdecydują, mogą się skontaktować z Leną telefonicznie: Lena Bielska, tel. komórkowy 605 080 777. lub mailowo: bielska.kat@gmail.comW ramach projektu "Słuchowisko wrocławianek" odbyły się dwukrotnie czterogodzinne warsztaty z Leną - 26 kwietnia i 13 maja. Na zdjęciach widać, jak ożywiona była wymiana wspomnień. Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć. Wirtualna Kultura nie ma wątpliwości, że warto wspominać i warto dzielić się wspomnieniami. 


Lena ma wiele pasji, w tym nagrania radiowe (m.in. w radio w Lublinie), herstory i WenDo,


Wirtualna Kultura brała udział, przy okazji innych projektów, w warsztatach, które Lena prowadziła z herstory i WenDo. Bardzo mile je wspomina. Na Babskim Graniu 2 licytowano wysoko indywidualny trening personalny z Leną, kliknijcie: Babskie licytowanie i pamiętanie (blog). Wirtualna Kultura ma nadzieję, że ten wpis zachęci Was do poznania Leny osobiście i podzielenia się wspomnieniami. Na ostatnim zdjęciu Wirtualna Kultura jest z Leną Bielską w Centrum Historii Zajezdnia, po zakończeniu ostatnich warsztatów.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

  1. Z przyjemnoscia przeczytam te wspomnnienia. Pozdrowienia z Paryza

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne spotkania, rozmowy prowadzone z dużym zaangażowaniem na temat losów rodzin w latach powojennych we Wrocławiu. Otworzyły się serca, "szufladki" wspomnień z dzieciństwa... Emocje, emocje, emocje w trakcie, ale i po spotkaniach. Wielkie dzięki dla Leny za wrażliwość, cierpliwość w słuchaniu, w ogóle za pomysł projektu :).

    OdpowiedzUsuń