Ach, co to była za gala! Radość, duma, wzruszenie, entuzjazm, improwizacja, muzyka, światło, podziw i kot Wrocek (kolejność wymienienia przypadkowa). Wirtualna Kultura cieszyła się, że jest mieszkanką miasta, w którym działają wspaniali, pomysłowi ludzie..
Gości powitała Ewa Kaucz, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej:
- kliknijcie: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
Był też Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Atmosferę tego wydarzenia bardzo dobrze oddaje relacja Tomasza Wysockiego, opublikowana na internetowych stronach Urzędu Miasta Wrocławia (www.wroclaw.pl):
Każdy z laureatów coś od siebie powiedział - nikt nie czytał z kartki. Zobaczenie kreatywnych wrocławian na żywo wyzwala zupełnie inne emocje niż czytanie o nich w internecie:
- kliknijcie: 30 Kreatywnych Wrocławia 2019 - laureaci,
- kliknijcie: 30 Kreatywnych Wrocławia 2019 (wpis na blogu).
Żywy, spontaniczny, szczerze uradowany człowiek to jest to, co Wirtualna Kultura lubi oglądać. Ani przez sekundę nie nudziła się. Dała się ponieść niezwykłej atmosferze tego wydarzenia, któremu towarzyszyły występy artystyczne. Prowadzenie imprezy było super.
Ciąg dalszy Gali był w kuluarach, Wirtualna Kultura zjadła z przyjemnością kawałek ogromnego tortu. W tłumie szukała Agaty Bulicz i Martyny Wilk - obie przyjmowały zasłużone gratulacje od znajomych i robiły zdjęcia "na ściance" w holu. Na pierwszym zdjęciu powyżej Martyna jest z koleżankami. Obok Agata jest z Marią Miką i Jakubem Prusem (prezeską i wiceprezesem Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych).
Martyna Wilk i DFOP zostali Kreatywnymi Wrocławia w ramach kategorii społeczeństwo/miasto. W tej samej kategorii zostały wyróżnione Anna Bartoszek i Magdalena Marciniak, czyli Pucybuty, kliknijcie: Pucybuty. Jest to niewielki zakład usługowy przy ulicy Sokolniczej, który zajmuje się renowacją butów i rozdawaniem ich potrzebującym. Zakład jest słynny na całą Polskę i jest naśladowany w innych miastach.
Największe wzruszenie wywołała ekipa Cafe Równik i historia jej powstania:
- kliknijcie: Na Nadodrzu otwarto kawiarnię Cafe Równik.
- kliknijcie: Kreatywni z Politechniki Wrocławskiej.
Inną kreatywną firmą jest Loca Bikes, produkująca unikalne rowery, jeżdżące dzieła sztuki, kliknijcie: Loca Bikes. Manufakturę rowerów założył Aleksander Zemke. Marcin Szott, Krzysztof i Marek Ostrowscy stworzyli najszybciej rozwijającą się z Europie firmę produkującą oświetlenie ledowe, kliknijcie: Luxon LED. Syntoil wymyślił nową, ekologiczną technologię oczyszczania sadzy z recyklingu opon, kliknijcie: Syntoil. Wrocławski biznes zrobił na Wirtualnej Kulturze duże wrażenie - zaczęła nawet żałować, że się nim do tej pory nie interesowała. Za rok przygotuje się lepiej.
Sukcesy odnoszą też firmy informatyczne. Bartosz Robaszewski stworzył firmę IT Look4App, kliknijcie: Bartosz Robaszewski. Przemysław Skrzek stworzył klaster nowych technologii, kliknijcie: It Corner. To naprawdę cieszy. Wrocławscy programiści potęgą są i basta.
Krystyna - Wirtualna Kultura
Chodzisz Krysiu czasem po bardzo trudnych tematach, których ja bałabym się, a Ty poruszasz się tu niezwykle sprawnie. Jak można Ciebie nie kochać? Tyle nowych ciekawostek i takich bieżących niusów przeczytać w Twoim wydaniu to przyjemność wielka. Dziękuję Ci za to, i cieszę się tym jaka jesteś dzielna i odważna.
OdpowiedzUsuńGratulacje dla wszystkich Zasłużonych Wrocławia i dla Ciebie kochana dziewczyno. pozdrawiam Majka
Maju, są tematy tabu. Czasami próbuję je przełamywać.
OdpowiedzUsuńKrystyna
Dlaczego "tabu"?
OdpowiedzUsuńDla kobiet tylko, czy w ogóle tabu?
Ja widzę że dla Ciebie niema tabu i jestem ty zachwycona. Tak trzymaj!
Pa ms
Maju, miałam na myśli tematy tabu "tak w ogóle" w Polsce. Każdy kraj ma chyba inne.
UsuńKrystyna
Wygląda to super. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuń