- kliknijcie: Żółty Parasol - Facebook.
Dzisiaj wszystko uległo radykalnej zmianie. Okazało się, że do realizacji projektu są potrzebne głosy dorosłych w każdym wieku i z każdej dzielnicy Wrocławia. Cudowna wiadomość. Jest jednak pewne "ale". Poszukiwani są dorośli, którzy zdecydują się zostać aktorami, aby razem z młodzieżą nagrać słuchowisko teatralne.
Wirtualna Kultura brała udział w "Słuchowisku wrocławianek" i "Garderobie wspomnień". W obu projektach mówiła jednak, co chciała i to swoim normalnym głosem:
- kliknijcie: Lena Bielska i finałowa wystawa "Słuchowisko wrocławianek"
- kliknijcie: Finał projektu "Garderoba wspomnień".
Teraz musiałaby grać głosem, a to jest zasadnicza różnica.
Stremowana Wirtualna Kultura poszła dzisiaj do Parasola na spotkanie informacyjne z Agnieszką i Iwoną. Iwona napisze wspólnie z młodzieżą scenariusz, a Agnieszka zajmie się reżyserią, emisją głosów i nagraniami. Na spotkanie przyszli też Ewa, Iwona i Jakub. Jakub interesuje się lokalnymi opowieściami. Oj, będzie się działo, działo aż do prawie końca listopada, czyli do publicznej premiery słuchowiska.
Uczestnicy dzisiejszego spotkania mają już za sobą pierwsze próbne nagrania. Każdy musiał przeczytać ten sam tekst Różewicza (jedna strona) o zapinaniu pasów w samolocie, ale według wybranego stylu wyrażającego: gniew, radość, zdziwienie, przerażenie, znudzenie, smutek, romantyzm.
Ewa, Iwona i Jakub to prawdziwe talenty radiowe. Gorzej było w Wirtualną Kulturą, która tak się zestresowała, że nawet nie pamięta, w jakim stylu próbowała tekst przeczytać.
Potem było już tylko lepiej i weselej (kliknijcie na drugie zdjęcie powyżej). Każdy musiał przeczytać w danym stylu to samo zdanie - Agnieszka i Iwona też. Wszyscy wypadli fantastycznie. W ten sposób potwierdziło się przypuszczenie, że każdy może zostać radiowym aktorem - Wy też. Koniecznie przyjdźcie na następne warsztaty do Żółtego Parasol w środę, 2 października, godz. 18. Możecie wziąć udział w fantastycznej przygodzie międzypokoleniowej.
Realizatorzy projektu potrzebują więcej dorosłych głosów - liczba ról do obsadzenia nie jest jeszcze znana. Role do przeczytania będą dobrane w zależności od predyspozycji głosowych. Wirtualna Kultura umiera z ciekawości, jaką rolę (i ile zdań do przeczytania) dostanie. Terminy nagrań będą ustalone później. 2 października będą m.in. zajęcia z emisji głosu. Poprowadzi je Agnieszka, reżyserka słuchowiska. Zupełna nowość dla Wirtualnej Kultury.
Projekt "Bohater Ołbina" jest dofinansowany ze środków ogólnopolskiego programu "Patriotyzm jutra", którym zajmuje się Muzeum Historii Polski:
- kliknijcie: XI Edycja programu "Patriotyzm jutra",
- kliknijcie: Lista projektów,
- kliknijcie: Muzeum Historii Polski.
Krystyna - Wirtualna Kultura
Bardzo mi sie podoba zdjecie Wirtualnej Kultury i oczywiscie wpis jak zawsze pelen humoru
OdpowiedzUsuńKochana Krysiu
OdpowiedzUsuńMieliście tam niezłą zabawę jak widać na fotkach.
To jest ważne, a może najważniejsze?
Pozdrawiam ms
Basia Kiela
OdpowiedzUsuńBardzo chętnie wezmę udział w warsztatach i w słuchowisku. Tylko termin na przesłuchania taki odległy? 2 października br. czy coś nie zrozumiałam. A kiedy będą warsztaty?
Basiu, to było w roku 2019, wpis jest stary. Krystyna
Usuń