- kliknijcie: Żółty Parasol - Facebook.
Dzisiaj wszystko uległo radykalnej zmianie. Okazało się, że do realizacji projektu są potrzebne głosy dorosłych w każdym wieku i z każdej dzielnicy Wrocławia. Cudowna wiadomość. Jest jednak pewne "ale". Poszukiwani są dorośli, którzy zdecydują się zostać aktorami, aby razem z młodzieżą nagrać słuchowisko teatralne.
Wirtualna Kultura brała udział w "Słuchowisku wrocławianek" i "Garderobie wspomnień". W obu projektach mówiła jednak, co chciała i to swoim normalnym głosem:
- kliknijcie: Lena Bielska i finałowa wystawa "Słuchowisko wrocławianek"
- kliknijcie: Finał projektu "Garderoba wspomnień".
Teraz musiałaby grać głosem, a to jest zasadnicza różnica.
Uczestnicy dzisiejszego spotkania mają już za sobą pierwsze próbne nagrania. Każdy musiał przeczytać ten sam tekst Różewicza (jedna strona) o zapinaniu pasów w samolocie, ale według wybranego stylu wyrażającego: gniew, radość, zdziwienie, przerażenie, znudzenie, smutek, romantyzm.
Ewa, Iwona i Jakub to prawdziwe talenty radiowe. Gorzej było w Wirtualną Kulturą, która tak się zestresowała, że nawet nie pamięta, w jakim stylu próbowała tekst przeczytać.
Potem było już tylko lepiej i weselej (kliknijcie na drugie zdjęcie powyżej). Każdy musiał przeczytać w danym stylu to samo zdanie - Agnieszka i Iwona też. Wszyscy wypadli fantastycznie. W ten sposób potwierdziło się przypuszczenie, że każdy może zostać radiowym aktorem - Wy też. Koniecznie przyjdźcie na następne warsztaty do Żółtego Parasol w środę, 2 października, godz. 18. Możecie wziąć udział w fantastycznej przygodzie międzypokoleniowej.
Realizatorzy projektu potrzebują więcej dorosłych głosów - liczba ról do obsadzenia nie jest jeszcze znana. Role do przeczytania będą dobrane w zależności od predyspozycji głosowych. Wirtualna Kultura umiera z ciekawości, jaką rolę (i ile zdań do przeczytania) dostanie. Terminy nagrań będą ustalone później. 2 października będą m.in. zajęcia z emisji głosu. Poprowadzi je Agnieszka, reżyserka słuchowiska. Zupełna nowość dla Wirtualnej Kultury.
Projekt "Bohater Ołbina" jest dofinansowany ze środków ogólnopolskiego programu "Patriotyzm jutra", którym zajmuje się Muzeum Historii Polski:
- kliknijcie: XI Edycja programu "Patriotyzm jutra",
- kliknijcie: Lista projektów,
- kliknijcie: Muzeum Historii Polski.
Krystyna - Wirtualna Kultura
Bardzo mi sie podoba zdjecie Wirtualnej Kultury i oczywiscie wpis jak zawsze pelen humoru
OdpowiedzUsuńKochana Krysiu
OdpowiedzUsuńMieliście tam niezłą zabawę jak widać na fotkach.
To jest ważne, a może najważniejsze?
Pozdrawiam ms