sobota, 14 września 2019

Znajomy kinoman poszukiwany

Wirtualna Kultura ma na Facebooku trochę znajomych, którzy od czasu do czasu zapraszają ją na jakieś wrocławskie wydarzenia albo informują ją, że są nimi zainteresowani. Tym razem dostała od Asi Wysoczańskiej poniższe zaproszenie i ma problem: znajomy kinoman jest jej potrzebny na wieczór w ostatnią środę września. Może być też znajoma kinomanka:

"Wszyscy lubimy kino i spotkania w dobrym i miłym towarzystwie. Nieustannie zapraszamy Was wszystkich do wspólnych spotkań filmowych. Zawsze w ostatnią środę miesiąca. Za każdym razem w nowym miejscu na Ołbinie. Cały czas w formule sekretnych projekcji. Filmy będą fascynujące i różnorodne, a my w sierpniu osiągnęliśmy pełnoletność, dlatego z okazji 19. Spółdzielni Kinowej „Ołbin” chcemy poznać nowe twarze i wzbogacić się o kilku świeżych znajomych.

Nasze comiesięczne spotkania to sekretne pokazy filmowe, w których nie znamy miejsca wydarzenia, ani filmu, który tym razem zostanie zaprezentowany. Lokalizacje znajdują się w obrębie osiedla Ołbin, a jeśli chodzi o repertuar, to raczej możecie spodziewać się relaksu i wytchnienia niż psychodramy. Wszystko na wysokim poziomie i raczej w oparciu o tytuły, których nie widzieliście. W trakcie poprzednich edycji pokazywaliśmy m.in. dokumenty „Mnich z morza” Rafała Skalskiego, „Liczby i marzenia” Anny Bucchetti czy „Ojciec i syn w podróży” Marcela Łozińskiego, a także filmy fabularne, takie jak: „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Naomi Kawase, „Aquarius” w reżyserii Klebera Mendonca Filho czy „Mężczyzna imieniem Ove” Hannesa Holma. Odwiedziliśmy m.in. dawny Browar Piastowski, ołbińskie działki i szereg domowych lokalizacji, zaglądając w gościnne progi mieszkańców jednego z największych osiedli Wrocławia.

Co nas czeka tym razem? Moc wrażeń i emocji filmowych, a także pierwsze jesienne spotkanie, kiedy wracamy pod dach i tam odbędzie się nasze sąsiedzkie wydarzenie. Jak wiedzą stali bywalcy, zazwyczaj biletem wstępu jest książka przekazana lokalnej bibliotece lub roślina, pomagająca zazielenić Ołbin. W związku z rozpoczęciem nowego sezonu zachęcamy Was do włączenia się w inną akcję - „Przyjdź ze znajomym”. Zachęcamy wszystkich, by przeszukać zasoby swoich bliższych i dalszych kolegów, koleżanek, znajomych i zaprosić ich na Spółdzielnię Kinową „Ołbin”. Nikogo z tego nie będziemy rozliczać, ale rezerwując dwa miejsca i przychodząc z nowym człowiekiem na Spółdzielnię na pewno zyskacie naszą wdzięczność, a wydarzenie wzbogaci się o nowych uczestników."


To samo możecie przeczytać na internetowych stronach Żółtego Parasola. No i informację najważniejszą (kliknijcie: Spółdzielnia kinowa Ołbin):

Co: Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” vol. 19

Kiedy: 25 września, godz. 20:00-22:00

Za ile: za nowych znajomych
Wpuszczamy od godziny 19.30

Jak zarezerwować bilety?
Bilety rezerwujecie do 22 września.
Piszecie na adres mailowy rezerwacja@zoltyparasol.org


Jak odebrać bilety?
Bilety odbieracie w dniach 23-24 września w Żółtym Parasolu, w godzinach 10.00-19.00. 
Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Żółty Parasol, operator Ołbińskiego Centrum Aktywności Lokalnej."

Uwaga. Na pierwszym zdjęciu możecie podziwiać "odmalowaną" ulicę Wyszyńskiego. Wirtualna Kultura zdjęcie zrobiła 4 września, gdy szła do Żółtego Parasola na warsztaty z treningu pamięci z Anią w niebieskich okularach. Nowy rok szkolny dla seniorów rozpoczął się. Wakacje się skończyły!!!

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz