sobota, 25 kwietnia 2020

40 artystów zaśpiewa dla Was on-line

Na Facebooku Żółtego Parasola jest strefa dobrych wiadomości. Czy ten blog do takiej strefy należy? Nad tym Wirtualna Kultura zastanawia się dzisiaj od samego rana, czyli od godziny 7:00. Nie jest tego pewna, więc postanowiła na blogu częściej używać słów: dobra, dobry, dobre.

Ola wyruszyła wczoraj w poszukiwaniu dobrych (tylko dobrych) wiadomości. Znalazła! Łabędzie zachowują bezpieczne odległości, nad jeziorami nie ma grillowania, a kwiatki zasłaniają usta zielonymi listkami (kliknijcie na zdjęcia).

Wirtualna Kultura jak zwykle dobrych wiadomości szukała w internecie. Może wpadniecie do internetu na międzynarodowy koncert 40 artystów, który Metropolitan Opera organizuje dzisiaj, sobota 25 kwietnia, godz. 19 czasu środkowoeuropejskiego. Tego przegapić nie wolno! Można się spodziewać, że koncert będzie dostępny 23 godziny tak jak poprzednio spektakle operowe online???

Śpiewacy będą łączyć się ze słuchaczami na stronie Metroplitan Opery z domu za pomocą Skypa. Z polskich sław usłyszymy Aleksandrę Kurzak i Piotra Beczałę.Koncert trwał cztery godziny. Niestety Wirtualna Kultura zagapiła się i występu polskich artystów nie widziała. Aleksandra Kurzak była na początku. Piotr Beczała z powodu kłopotów technicznych dopiero w połowie koncertu. Gdy jeszcze raz fragmenty obejrzała, to okazało się, że Beczałę widziała za pierwszym razem, tylko przegapiła napisy.

Uwaga. Powtórka jest do godziny 6:30 pm czasu lokalnego, kliknijcie: At-home Gala - reply (powtórka).

Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. Tylko dobre wiadomości.Jakoś to będzie po staropolsku.LECH

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne fotografie, brawo Irenko!
  A jakie mądre łabędzie, zapewne wrocławskie lub z okolic Wrocławia, dlatego...
  Ciekawe, czy ten Wolontariat ochotniczy ma jakieś limity wiekowe? Interesuje mnie ot tak, my (w tym ja także) przecież mamy stosowne przygotowanie, ale a racji wieku i narażenia na zachorowanie? No nie wiem, wejdę na stronę Fundacji to pewnie dowiem się szczegółów. Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Połączyłam dwa posty (w jednym komentarzu) i pomyliłam Autorki Pięknych fotografii. Pani Olu przepraszam i gratuluję pięknych fotografii. Są wyjątkowe..

   Usuń
 3. Maju, łabędzie są z okolic Pawłowic. Wiek wolontariuszy jest ograniczony z góry przez 60.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie..
   Dziękuję Krysiu, przeczytałam już część tamtych informacji Grzesia T. i tak jak się domyślałam, chyba słuszne ograniczenie. Pa Majka

   Usuń
 4. Irena ze Szczepina26 kwietnia 2020 15:03

  Droga Maju! Bardzo dziękuję za brawa! To bardzo miłe, kiedy stały czytelnik bloga naszej Krysi zauważa i w ciepły sposób reaguje. A Oli gratuluję pięknych fotografii i dobrych wiadomości.Pozdrawiam wiosennie Wszystkich czytelników mojego najbardziej ulubionego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się Irenko, że mądrze podeszłaś do "sprawy"...
   Wiem że fotografujesz, wiem jak pięknie, więc sugestia zadziałała i już.
   Przepraszam, wszystkiego dobrego na nowy tydzień i pa pa wszystkim -
   Majka

   Usuń