poniedziałek, 13 kwietnia 2020

Wielkanocne zabawy


Od rana Wirtualna Kultura musi się mieć na baczności. Woda leje się z każdej strony - z WhatsAppa, Messengera, YouTuba, Gmaila. Tylko na balkonie czuje się bezpiecznie - tam internet ma słaby zasięg.

W internecie dyngus-śmigus jest na ludowo, wyczynowo, sportowo. Czego ludzie nie wymyślą, żeby była okazja do tak potrzebnego nam śmiechu:
Obyczaje łagodzi tylko śpiew dzieciaków, za którymi dziadkowie teraz tęsknią: 

Lany poniedziałek to okazja do "edukacji". Wirtualna Kultura dowiedziała się co nieco z internetu o obyczajach innych narodów. W Grecji malują jajka na czerwono, w Nowej Zelandii polują na króliki, w Niemczech wieszają pisanki na drzewach w ogródku, w Czechach biczują zamiast polewać wodą:
Polskie pisanki są popularne w Niemczech:
Pisanki były znane już w czasach cesarstwa rzymskiego:

Krysia z Lechem mają domowe drzewko całe w pisankach, kliknijcie na zdjęcie obok.

W czasie Wielkanocy  Norwegowie zamieniają się w detektywów i wymyślają kryminalne historie. Ten ostatni zwyczaj podsunął Wirtualnej Kulturze pomysł, żeby scenariusz filmu "Parasol dla trojga" był kryminalny.

Tytuł scenariusza wymyśliła Ola. "Startowy punkt" - słynny na Ołbinie "Domek na drzewie" - zaproponował Lechu i przysłał już jego zdjęcia. Krysia z Lechem zgodzili się zagrać główne role. Przeczytajcie komentarze do tego wpisu:
Teraz Wy, czytelnicy bloga, macie pole do popisu. Myślcie, piszcie, przysyłajcie, o czym scenariusz ma być. Wirtualna Kultura jakoś "skleci" ołbiński łańcuszek pomysłów. W ten sposób zostanie coś "trwałego" po czasach wyrzeczeń. Pierwsze zdanie:

"W lany poniedziałek w domku na drzewie spotkali się ..."

Wyjaśnienie. Wirtualna Kultura napisała kiedyś, że "świąt nie organizuje":
To nie oznaczało, że ona nie będzie świętować! Ona tylko zbuntowała się przeciwko "robocie". Na swoim stole ma m.in. 4 rodzaje wielkanocnych wypieków od Jasi i ma siły na codzienną zmianę dekoracji, kliknijcie na dwa pierwsze zdjęcia. Przed świętami odpoczywała. A jak Wam mija Wielkanoc?

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. "Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana. Zabiwszy..." Tak, tak, zabiła go. Teraz musi się spotkać z tym, dla którego to zrobiła. Ale - gdzie? Przecież nie można się gromadzić, nie wolno iść wolnym krokiem, już tylko z tego powodu można być zatrzymanym przez policję. Może więc, może... w domku na drzewie? to dosyć absurdalne miejsce na tego rodzaju schadzkę, ale...
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, mam zeszyt, w którym będę notować pomysły czytelników. Może wyjdzie nam serial!? Czy masz pomysł na imiona trojga głównych bohaterów? Czy Krysia, Ola i Lech?

   Krystyna

   Usuń