wtorek, 21 kwietnia 2020

Zostań w domu - gimnastyka, sztuka i przyroda przyjdą do Ciebie


Czy jesteście przygotowani na rewolucyjne zmiany? A może jesteście zwolennikami małej stabilizacji? To samo ulubione ciasteczko, ta sama kawa, te same znane ćwiczenia gimnastyczne i relaksacyjne. Czy wolicie chadzać utartymi szlakami, czy łamać zwyczaje? Wszystko jedno, co wybierzecie - ten wpis jest dla Was! "Początkujący" ucieszą się, że wreszcie Wirtualna Kultura znalazła coś dla nich. "Zaawansowani" - chyba jest ich wśród Was więcej - poczują się dowartościowani - my już "to" wiemy i sobie świetnie z "tym" radzimy. Zatem się przekonajmy, jak to z Wami jest.

Tym razem Wirtualna Kultura proponuje ćwiczenia z Olą Żelazo, matką dwóch synów, która stawia Facebook przed blogiem:
Na Facebooku są m.in. spotkania z Olą online, co seniorzy z Żółtego Parasola szczególnie lubią.

Ola Żelazo ma własny kanał na YouTubie, gdzie umieszcza filmy z ćwiczeniami gimnastycznymi, pilates, jogą. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie:
Na przykład,

Wirtualna Kultura zostanie bezrobotna. Nie ma już powodu, żeby szukać dla Was kultury online. Ela z Nadodrza znalazła na Facebooku naszej Akademii Muzycznej
link do internetowej strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:
a na niej tysiące (?) odsyłaczy do polskich muzeów, filharmonii, oper, instytutów, itd. Ile tego w Polsce mamy! To robi wrażenie. Każda z tych instytucji kultury coś nam proponuje pod hasłem #zostanwdomu. Sami się przekonajcie. Możecie się wybrać wirtualnie do polskich muzeów, oper, filharmonii, itd. Na przykład:

Akcja #zostanwdomu może wiele zmienić w życiu aktywnej seniorki. Wirtualna Kultura nie biega z warsztatów na warsztaty. tylko siedzi w domu. Dzięki temu odkryła, że ma balkon bez kwiatków. Tą sytuacją przejęła się bardzo Ola, która lubi hodować kwiatki w domu i na balkonie, kliknijcie na pierwsze zdjęcie. Dzięki Oli Wirtualna Kultura ma pierwszą w życiu surfinię. Na razie będzie ją hodować w domu. Co nieco już w internecie przeczytała o podlewaniu surfinii:
Surfinia nie lubi przesuszenia, ale nadmiaru wody też nie. I jak tu trafić "w punkt"?

Prośba. Kochani Seniorzy, dajcie znać Wirtualnej Kulturze, jeśli się pojawicie na "Quarantanamerze":

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Choćby nie wiem jak atrakcyjne były ćwiczenia z Olą Żelazo, dla mnie pilates z naszą Magdą z Żółtego Parasola jest nie do pobicia!!!
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, o Magdzie - ukochanej przez seniorki - już kilka razy pisałam. Linki do jej filmów z ćwiczeniami są na Facebooku Żółtego Parasola i we wpisie "Przepis na udany nie tylko piątek dla niezdecydowanych", 27 marca.

   Krystyna

   Usuń
 2. Zgadzam się w 100% z OLA i Krystyną.LECH

  OdpowiedzUsuń