niedziela, 26 kwietnia 2020

Niedziele z Karłowiczem online

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na cyfrową premierę filmu Tomasza Knittela o Mieczysławie Karłowiczu. Film „Mieczysław Karłowicz – samotna wędrówka” zrealizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Telewizję Polską został nagrodzony Srebrnym Pegazem 22. Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem. Film nakręcono w roku 2017. Trwa 51 minut.

Premierowa projekcja filmu zaczęła się online w niedzielę 26 kwietnia o godzinie 19 na kanale YouTube PWM Edition:
Teraz film można obejrzeć w każdej chwili:
W niedzielę 3 maja o godz. 19 na kanale YouTube PWM oraz na Facebooku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zostanie po raz pierwszy udostępniona rejestracja koncertu „Filharmonia gra Karłowicza”.

PWM tak zapowiadało film:

"Film przybliża postać znakomitego twórcy zmarłego tragicznie w wieku 33 lat pod lawiną podczas wyprawy wysokogórskiej w polskich Tatrach. Dzięki barwnej, wielowątkowej i zróżnicowanej w zakresie języka filmowego narracji powstała nowoczesna i intrygująca opowieść skierowana do szerokiego grona współczesnych odbiorców.

W realizację obrazu zaangażowali się muzykolodzy i muzycy, dyrygenci i fotografowie, m.in. Łukasz Borowicz, Marcin Gmys, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Agata Szymczewska, Mieczysław Tomaszewski i Andrzej Zygmuntowicz, którzy w osobistych refleksjach odnieśli się do postaci i twórczości Karłowicza. Mieczysław Karłowicz – samotna wędrówka to wieloaspektowa prezentacja wybitnego artysty, jego muzyki oraz inspiracji, traktująca o pracy twórczej i podróżach, a także pasji do fotografowania, publicystyki i polskich gór
."

Więcej materiałów udostępnionych przez PWM możecie znaleźć tutaj:

Uwaga. Tym razem zdjęcia przysłała Irenka ze Szczepina.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe Dziekuje z Paryza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Catherino, z tego filmu można się dużo nauczyć. To mnie zaskoczyło.

   Pozdrawiam Paryż
   Krystyna

   Usuń
 2. irenazeszczepina26 kwietnia 2020 12:34

  Z dużym zainteresowaniem obejrzę film przedstawiający postać znakomitego twórcy - Mieczysława Karłowicza. Dziękuję Wirtualna Kulturo! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko, film mnie zaskoczył. Zaczął się od Tatr i na Tatrach zakończył. Takie było przeznaczenie. Teraz film można obejrzeć w każdej chwili.

   Krystyna

   Usuń