niedziela, 19 kwietnia 2020

Wirtualna sesja terapeutyczna

Żarty żartami. ale czasami warto sięgnąć po coś poważniejszego, warto zastanowić się nad czymś, co może przydać się nam lub naszym bliskim. Wirtualna Kultura z uwagą czyta komentarze na blogu i maile od czytelników - są bardzo inspirujące. Jeden z dzisiejszych maili skłonił ją do ponownego zajrzenia na strony Wrocławskiego Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych "Sektor 3", prowadzonego przez Fundację Umbrella przy ul. Legnickiej:
Jej uwagę przykuła notatka, z 22 marca 2020, Wirtualna sesja relaksacyjno-terapeutyczna dla osób poddanych długoterminowej izolacji, informująca, że Fundacja Aktywizacji Seniorów Siwy Dym udostępnia sesję relaksacyjno-terapeutyczną opracowaną przez prof. Joannę Szczepańską-Gieracha. Nagranie ma charakter profilaktyczny - uspakaja i obniża poziom stresu u osób, które są poddane długoterminowej izolacji:

Głos Joanny Szczepańskiej-Gieracha brzmiał bardzo sympatycznie, więc Wirtualna Kultura dała się namówić na odłożenie smartfona, wyłączenie komputera itd. Przeznaczyła 15 minut dla siebie. Wy też możecie spróbować, a potem obejrzeć rozmowę nagraną w roku 2017 przez Telewizję Echo 24:


Na zakończenie, ludowe śpiewanie - ten sam utwór w dwóch wykonaniach,
i jeszcze jedna wersja utworu Leonarda Cohena:
specjalnie dla Sylwii, autorki jednego z wyróżnionych zdjęć wielkanocnych:
Okazało się, że Sylwia lubi słuchać Cohena.

Seniorzy z Żółtego Parasola już wiedzą, że można zamawiać papierowy wrocławski biuletyn do domu - dla tych, którzy nie korzystają z internetu. Może macie takich sąsiadów,

Uwaga. Tym razem wiosenne zdjęcia są od Zosi.
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. KRYSIYNO z WK. Bardzo było NAM tego brak.DZIĘKUJĘ. LECH

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia, które prezentujesz Krysiu, są dla mnie prawdziwą terapią.
  Uwielbiam oglądać takie cuda natury. Wgapiam się w nie długo i pewnie z dobrym skutkiem terapeutycznym bo zawsze poprawiają mi humor.
  No przecież są przepiękne, czyż nie?
  Zosiu - dziękuję! i gratulacje!
  Majka

  OdpowiedzUsuń