środa, 15 kwietnia 2020

Nie mogą odwołać wiosny!

Wirtualna Kultura dostała 10 kwietnia wielkanocne życzenia z ciepłymi pozdrowieniami od Agnieszki Smutek z OP ENHEIM. Życzenia były nie tylko dla niej, ale też dla seniorów, szczególnie tych zainteresowanych wystawą "Postacie płynącego świata" prac Asany Fujikawy i Davida Hockneya:
Przy okazji Agnieszka informowała, że z powodu "skomplikowanej codzienności" wystawę przedłużono i postanowiono publikować na profilu OP ENHEIM na Facebooku najciekawsze fakty na temat cyklu "Six Fair Tales from Brothers Grimm" prac Hockneya. 

Dzisiaj przyszedł drugi mail od Agnieszki, potwierdzający powyższe plany:

"Do remember they can’t cancel the spring" albo „Pamiętajcie, że nie mogą odwołać wiosny!” - to przesłanie Davida Hockneya, które opublikowały najważniejsze światowe serwisy związane ze sztuką, kiedy artysta znalazł się na kwarantannie w Normandii. Dzisiaj i my spieszymy z dobrą wiadomością.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od Was wiele pytań o aktualną wystawę. Pokazało nam to, że słynny brytyjski malarz i młoda, obiecująca artystka z Japonii powinni pozostać z nami dłużej.

Dlatego wystawę Asana Fujikawa & David Hockney. Postacie płynącego świata będziecie mogli oglądać aż do 30 sierpnia! Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszymi działaniami. Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się w OP ENHEIM.

Przesłanie od Davida Hockneya opublikowano m.in. tutaj:

Wirtualna Kultura na wystawie była dwa razy i wybierała się na wykład "Europejska historia braci Grimm" dr hab. Grzegorza Kowala, nawiązujący do prezentowanego na wystawie cyklu akwafort Davida Hockney "Six Fairy Tales from Brothers Grimm":
Z wiadomych powodów wykład nie mógł się odbyć 3 kwietnia. Na szczęście na Facebooku OP ENHEIMu będzie cykl 10 postów wyjaśniających, na przykład, dlaczego David Hockney w procesie twórczym rozbijał szklane szyby o papier i kto tak naprawdę pisał baśnie braci Grimm:
Cykl zakończy test! Organizatorzy wystawy tak piszą na temat cyklu postów na Facebooku:

"Całość cyklu podsumujemy testem, który sprawdzi Waszą czujność, a przy okazji stanie się świetną okazją do sprawdzenia własnej wiedzy na temat twórczości Davida Hockneya. Śledźcie nas uważnie!"

Kto z nas podda się tej próbie?

Krystyna - Wirtualna Kultura

8 komentarzy:

 1. Serdecznie pozdrawiam Krystynę Wirtualną Kulturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie wiosna nie jest odwołana (choć chwilami czujemy się tak, jakby była...)!
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, może wiosny przez szybę nie czujemy, ale ją widzimy.

   Krystyna

   Usuń
 3. Bardzo ciekawy materiał, dziękuję Krysiu; przeczytałam wspaniałe przesłanie Davida Hockneya w Art Newspaper i jak tylko będzie to możliwe pójdę na ich wystawę! Dzięki Tobie poczytałam o historii kamienicy i rodziny bankiera Heymanna Oppenheima; dziękuję i pozdrawiam. Ala

  OdpowiedzUsuń
 4. Irena ze Szczepina16 kwietnia 2020 13:07

  Bardzo lubię oglądać na TV PULS (12.04.Śpiąca Królewna)najpiękniejsze baśnie braci Grimm.W Ich baśniach panuje żelazne prawo moralne - dobro i przezorność zwycięża niegodziwość. Polecam - oglądajcie. Zwłaszcza teraz, oglądając można na chwilę zapomnieć o tych trudnych chwilach, które wszyscy przeżywamy.
  Na nasze szczęście wiosny nie da się odwołać i może już w poniedziałek pójdziemy do lasu, parku. I tego się trzymajmy!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam taką wiadomość, w której leśnicy apelowali do nas i do władz i prosili, aby utrzymać zakaz wstępu do lasu, bo panuje tam taka susza, która może się łatwo przerodzić w kolejne nieszczęścia tj pożary. Może na razie wystarczą parki i alejki spacerowe?
   Miłego oczekiwania na lepsze dni..

   Usuń
 5. IrenazeSzczepina18 kwietnia 2020 14:42

  Tak droga Maju! Masz rację.Wybieramy parki i alejki spacerowe. Czekamy na deszcz i lepsze dni. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń