poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Troje pod parasolem

1 kwietnia 2020 we wpisie (kliknijcie) Wirtualna Kultura scenarzystka Wirtualna Kultura m.in. zaproponowała napisanie scenariusza filmu z akcją na Ołbinie. Ola wymyśliła tytuł "Parasol dla trojga". Lech jako punkt wyjścia akcji wybrał Domek na drzewie i przysłał aktualne zdjęcia domku, który jest na podwórku w rejonie ulic Daszyńskiego, Żeromskiego i Nowowiejskiej.

Wirtualna Kultura napisała pierwsze zdanie scenariusza:

"W lany poniedziałek w domku na drzewie spotkali się ..."

a Ola napisała szkic akcji (przeczytajcie komentarz do wpisu: Wielkanocne zabawy):

"Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana. Zabiwszy..." Tak, tak, zabiła go. Teraz musi się spotkać z tym, dla którego to zrobiła. Ale - gdzie? Przecież nie można się gromadzić (...) Może więc, może... w domku na drzewie? To dosyć absurdalne miejsce na tego rodzaju schadzkę, ale...

Lech z Krysią zgodzili się zagrać w filmie (kliknijcie na zdjęcie obok). Co z tego, skoro scenariusza nadal nie ma. Co prawda ostatnio na warsztatach online z gier logicznych seniorki z Żółtego Parasola układały bajki, zawierające wyrazy wylosowane przez Anię Jurkowską, niestety nie wylosowano słów: Ołbin, domek, parasol, zbrodnia.

A może domek powinien być z piasku jak w piosence Marii Koterbskiej o dziwnym mieście, w którym nigdy deszcze nie pada:

Ciekawostka.  Wirtualna Kultura odkryła, że DCF (Dolnośląskie Centrum Filmowe, dawna "Warszawa") ma bloga. Może do niego zajrzycie?
We wpisie z dnia 26 kwietnia 2020 możecie przeczytać m.in. o Wichrowych wzgórzach w cyklu "Książka na ekranie".

Uwaga. Wirtualna Kultura odkryła domek na drzewie już w roku 2018:
Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Tak właśnie wg mnie jest - niezależnie od tego, kto z czwórki rodzeństwa jest autorem tej powieści.
  "Wraz z upływem czasu romantyczna literatura i sztuka powoli zmieniała świadomość i gusta publiczności. Mroczna historia miłości Katy i Heathcliffa, opowieść o namiętności i rozpaczy, stawała się coraz bardziej popularna, aż zyskała światową popularność i miano jednej z najgenialniejszych powieści wszech czasów."
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, Twój komentarz zachęca do zajrzenia na "Zabierz mnie do kina". Super!

   Krystyna

   Usuń
 2. Ten wpis dotyczy na razie "Wichrowych Wzgórz" a nie powieści, która powstanie pod wpływem Krysi, czyli "Parasola dla trojga" :-)
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, dzięki za "powstanie". Liczę na wspólną zabawę czytelników bloga.

   Krystyna

   Usuń
  2. Olu, przepraszam, że przekręciłam zaproponowany przez Ciebie tytuł, który brzmi: "Parasol dla trojga". Już to poprawiłam w treści wpisu. Nie wiem, skąd mi się wzięło "Troje pod parasolem".

   Krystyna

   Usuń