poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Wrocławska akcja "Quarantanamera"

Wiadomo: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najlepiej o tym wiedzą seniorki. Ich wielkanocne baby i mazurki szybko zniknęły. Na szczęście zostały zdjęcia. Teraz jest inna okazja to robienia zdjęć. Jest nią  akcja "Quarantanamera",
pod hasłem: Stay at home and smile. Jej inicjatorzy jeżdżą samochodem po Wrocławiu i fotografują uśmiechniętych mieszkańców na balkonach i w oknach, często specjalnie przebranych.

Na pomysł wpadła Kasia Marchocka, zainspirowana zdjęciami fotografa z Poznania. Do akcji zaprosiła utalentowanego fotografa Piotra Kuca i jego kuzynkę Karolinę. Kasia i Karolina zachęcają  wrocławian do wyjścia na balkon i podzielenia się uśmiechem przed obiektywem aparatu.

Każdy może się zgłosić. Chętni do udziału w akcji zgłaszają się
Zgłoszenia są zbierane codziennie do godziny 16. Wystarczy podać ogólny adres, preferowany dzień i kontakt, aby można było zadzwonić z informacją "już jedziemy, szykujcie się :)". 

Zdjęcia wrocławian robi się od godziny 17. Wieczorem Piotr je obrabia i wrzuca na fanapge'a na Facebooku i w grupie. W ten sposób mieszkańcy dostają codziennie dawkę uśmiechów. Akcja ruszyła w czwartek 16 kwietnia. Do niedzieli 19 kwietnia na zdjęciach uwieczniono już 67 „okien”. 

Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia, dołączył do akcji. Na zdjęciu jest z kotem Wrockiem. Na jednym ze zdjęć, zrobionych 18 kwietnia, jest Lucynka, nasza koleżanka z Żółtego Parasola,
Wirtualna Kultura była bardzo zaskoczona, że na zdjęciu z Lucyną jest też gołąb. Ona ma zdjęcie, ale samego żywego gołębia - bardzo podobnego do gołębia Lucyny.

Żółty Parasol "produkuje" wolontariacko maseczki. Można o tym i o innych jego akcjach przeczytać na Facebooku:

W internecie jest bardzo dużo filmowych instrukcji, jak robić maseczki. Pomysłów na wzory i desenie jest wiele. Niektóre bardzo zabawne. Na zdjęciu obok jest wzór maseczki na poranny spacer z psem. Jola twierdzi, że taką maseczkę ubiera się szybko i jest bardzo dużo miejsca na powietrze. Na dzień poleca mniej zabudowane maseczki, żeby "złapać" trochę słońca.

Dodatek

Wirtualna Kultura dostała wiadomość od Quarantanamery, że czekają na zgłoszenia od seniorów.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz