czwartek, 2 kwietnia 2020

Ul z książkami - Olga Tokarczuk

Wirtualna Kultura od czasu do czasu dostaje powiadomienia od Facebooka. On się czuje dobrze i działa, i działa. Ostatnio zapowiada, że jutro, piątek 3 kwietnia, godz. 18:00-18:45, Olga Tokarczuk przeczyta swoje opowiadanie sprzed 22 lat "Próba generalna". Wirtualne spotkanie będzie na jej profilu "fejsbukowym" w ramach "Ula z książkami":

Olga Tokarczuk zapowiada, że dziwnym trafem krótki tekst opowiadania stał się dziś bardzo aktualny:
Organizatorem publicznego wydarzenia jest Unia Literacka:
Unia literacka codziennie o godz. 18 organizuje na Facebooku spotkania z literatami online.

Przy okazji Wirtualna Kultura dowiedziała się, że w Ninatece są dostępne nowe filmy, w tym film "Zjednoczone stany miłości" z Magdaleną Cielecką: 

Na zakończenie coś gorącego dla ciała:
Pod Żółtym Parasolem mamy Olę, specjalistkę o afrykańskich rytmów (kliknijcie na zdjęcie), i Basię od owocowych kapeluszy. Czy pamiętacie, co one robiły na Marszu Kapeluszy w roku 2018:

Uwaga. Powyższe pierwsze zdjęcie Wirtualna Kultura zrobiła Oldze Tokarczuk na MiedziankaFest 2018. Na zdjęciu jest też Filip Springer. Czy rozpoznajecie trzecią osobę?

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Ucieszyłam się tym wpisem bardzo.
  Tydzień temu pisałam na swoim blogu o Opowiadaniach bizarnych Olgo Tokarczuk. I zachęcając do przeczytania właśnie podkreślałam aktualność jej opowiadań na obecne czasy. A przecież były pisane znacznie (ponad 20 lat)wcześniej. Z największą przyjemnością posłucham tego opowiadania w jej interpretacji. To dla mnie będzie prawdziwa uczta. Dobrze że tak się stało i przechwyciłaś to info...
  Dziękuję Krystyno.
  ps
  Na pierwszym zdjęciu poza panią Olgą nie znam nikogo. Na drugim też nie znam, ale Panie na tej fotce są przepiękne. Wszystkie sa urodziwe. I do tego jak elegancko wystrojone. Doprawdy należą się najserdeczniejsze gratulacje! Gratuluję i pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, jesteśmy umówione na wspólne słuchanie. Super!

   Krystyna

   Usuń