czwartek, 9 kwietnia 2020

Senior online


U Krysi i Lecha świąteczna atmosfera. Lechu z dumą pokazał uczestniczkom "gier logicznych" online upieczone przez Krysię wielkanocne "akcesoria". Życie w Żółtym Parasolu przeniosło się do internetu. Na Facebooku są relacje m.in.ze spotkań online, w których biorą udział seniorzy.

Praca wre na warsztatach z gier logicznych (środy) i z nowych technologii komputerowych (w piątki). Magda nagrywa filmiki do zajęć z "rozciągania". Nie zapomniano o poliglotkach angielskich. Amatorzy tańca też coś dla siebie znajdą w bogatej ofercie "Parasola":
Wirtualna Kultura siada przy komputerze o godzinie 10 w środy, żeby brać udział w zdalnych grach logicznych pod kierunkiem Ani Jurkowskiej. Seniorki bawią się (jak małe dzieci?) w "państwa i miasta", układanie historyjek, znajdowanie słów, które kojarzą się danym wyrazem, itd.

Oto historyjka Grażynki z obowiązkowymi, wylosowanym wyrazami:

"Mój kuzyn mieszka w pięknej okolicy w Bieszczadach. Przysięgał mi, że u nich nie ma Pandemii. Postanowiłam tam pojechać i sprawdzić, czy mówi prawdę. Na wypadek kontroli w czasie podróży zabrałam ze sobą rękawice bokserskie. Nie były potrzebne, bo w pociągu był tylko maszynista, który kontroli nie mógł robić. Konduktor został na peronie. Pandemii u kuzyna nie było, bo on mieszka na małym poddaszu w pałacu, a ona nie mogła się tam zmieścić z powodu rozmiarów."

Czas na warsztatach "zdalnych" mija szybko. Basia przybija na ekranie "piątkę" z Grażynką. Halinka z Marysią opowiadają dowcipy. Krysię czasami wspiera Lechu - tylko wtedy, gdy przestaje oglądać telewizję. Lucynka ma "pytania". Temu wszystkiemu z uwagą przygląda się młodsze pokolenie: Karolina i Sandra. Ania jest bardzo zadowolona z fantazji seniorek.Ania zadała "coś do domu" uczestniczkom warsztatów online. Trzeba podać po 10 słów, które kojarzą się z narkotykiem, kąpieliskiem i orkiestrą (te słowa wylosowała). Wirtualna Kultura wątpi, czy da się to zrobić przed świętami. Może jej pomożecie? Tym razem nie może liczyć na Basię ze Swojczyc, bo Basia jest bardzo zajęta pracą w przydomowym mini ogródku i ozdobami świątecznymi. Kliknijcie na zdjęcia. Kwiatki pięknie rosną u Basi.W domowych pieleszach warsztaty online mają niepowtarzalną, rodzinną atmosferę. Niestety laptop Wirtualnej Kultury ma jakąś usterkę i kamera nie chce współpracować z Hangoutsem. Koleżanki  nie zobaczyły jej domowych pieleszy, a ona ich tak. Zdjęcia to "screeny" ekranu laptopa. Wirtualna Kultura to ten niebieski ludzik.
Gier logicznych nie brakuje w internecie, kliknijcie: Wyspa gier. Z grami nikt nie będzie się nudził. Przyjemnej zabawy!

Dodatek. Coś do posłuchania razem z podziękowaniami dla zaangażowanych w walkę z wirusem:

Przypomnienie:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Te stroiki Basi są tak piękne, że nie mogłam się oprzeć aby o tym nie wspomnieć.
    Domowe stroiki i ogrodowe dekoracje łagodzą obyczaje (!), i dają nadzieję na lepszy czas... Spokojnych zdrowych świąt - Majka

    OdpowiedzUsuń