czwartek, 29 kwietnia 2021

Rewelacja! Mały książę w wykonaniu seniorów

Wirtualna  Kultura poznała na grupie dyskusyjnej Cafe UTW Marię Zatorską, studentkę Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim, która z przejęciem opowiadała, jak pod kierunkiem Beaty Rakowskiej pracuje nad fragmentem książki "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery. Z powodu pandemii ćwiczenia warsztatowe były zdalne. Mimo to udało się zrobić film "Prozą dziecięcą w wirusa", składający się z nagrań, które seniorzy sami zrobili w domu. Na całość złożyły się  fragmenty książki, recytowane (odgrywane) przez seniorów.  

Rewelacja! Tyle samorodnych talentów! Tyle pomysłowych dekoracji! Tyle niezwykłych kostiumów! Wirtualna Kultura oniemiała z zachwytu. Teraz siedzi nad książką i zastanawia się, jaki fragment Małego Księcia pasowałby do jej tembru głosu. Chyba już jutro zacznie ćwiczenia. Skorzysta z pierwowzoru, czyli filmu "Prozą dziecięcą w wirusa" dostępnego na YouTube:

Materiały pomocnicze:

Uwaga. W filmie wystąpiła jeszcze jedna seniorka znana Wirtualnej Kulturze z Cafe UTW: Maja Garczyńska.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Krysiu, jestem wzruszona że zwróciłaś uwagę na moją skromną osobę i moje opowieści o pracy nad filmikiem w/g Małego Księcia. Okazuje się, że podczas naszych rozmów w grupie dyskusyjnej okazałam więcej emocji niż przy odtwarzaniu roli (to są inne emocje ...ha, ha).Pracujemy już nad nowym programem. Może opowiem w niedzielę .......?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na ciąg dalszy. Podziwiam takie pasje.

   Krystyna

   Usuń
 2. Spektakl stworzyli moi przyjaciele z UTW. Nie pierwszy w ich działalności w Muzeum Pana Tadeusza i nie ostatni. To wspaniała Grupa ludzi z pasją.
  Irena.

  OdpowiedzUsuń