- kliknijcie: Wczytanie się w Różewicza - YouTube.
Spektakl został zaprezentowany w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki,
- kliknijcie: Dolnośląski Festiwal Nauki.
Wirtualna Kultura się ucieszyła, że w jednym z fragmentów tekstów Różewicza pojawiło się jej ulubione "się", Inny fragment był o nierozwiązywalnym problemie, czy zmiana boku, na którym się leży, może coś zmienić. Równie ważna była odpowiedź na pytanie, dlaczego poeci piją. Wirtualna Kultura chętnie podpisałaby się pod protestem przeciwko odbieraniu prawa do milczenia - chodziło o tych, którzy dzwonią o każdej porze dnia i nocy. itd
A co Was zainteresowało w spektaklu? Każdy z fragmentów tekstów Różewicza mógłby być punktem wyjścia do ciekawych dyskusji i rozmyślań. Zapewne o to chodziło twórcom tego niezwykłego spektaklu.
Czy to zbieg okoliczności, że dzisiaj dostała maila od Teresy Łukasiewicz o ogromnej pomysłowości Lema w tworzeniu neologizmów? Był to głos Teresy w dyskusji po odczycie Wirtualnej Kultury o języku ojczystym w Klubie Seniora "Zawsze młodzi" na Psim Polu. Teresa nawiązała do książki Lema „Kongres futurologiczny”. Bohater książki Ijon Tichy po kilkudziesięciu latach hibernacji zostaje odmrożony i budzi się w zupełnie innej rzeczywistości. Nie może się odnaleźć, bo nie rozumie większości słów.
Przypomnienie. Inny spektakl w wykonaniu tej samej grupy seniorów pod kierunkiem Beaty Rakowskiej:
- kliknijcie: Rewelacja. Mały książe w wykonaniu seniorów.
Krystyna - Wirtualna Kultura
Cudna aktywność artystyczna seniorów :) Brawo dla aktorów i Gratulacje dla Pani Beaty Rakowskiej :)
OdpowiedzUsuńTak! Tak! GRATULACJE
OdpowiedzUsuń