sobota, 10 kwietnia 2021

Kobietostan, czyli chór na jedną aktorkę Agnieszkę Bresler

W Dniu Kobiet, 8 marca 2018, była premiera niezwykłego spektaklu teatralnego jednej aktorki. Tą aktorką była Agnieszka Bresler. Po trzech latach, dzięki programowi [off]REC Instytutu Grotowskiego udało się nagrać spektakl. Można go obejrzeć online na Facebooku, dzięki festiwalowi teatralnemu Venusiny dny 2021 w Czechach (ale tylko do końca tygodnia???):

Wirtualna Kultura od razu z okazji skorzystała i spektakl obejrzała. Wrażenie ogromne. Agnieszka gra rewelacyjnie, operuje głosem w niesamowity sposób, budzi podziw. Tego wymaga od niej bardzo ciekawy tekst - jest reprezentantką społecznego sumienia. 

Jeśli ktoś nie zdąży obejrzeć spektaklu, to może zobaczyć jego zwiastun (kliknijcie): Kobietostan - zwiastun spektaklu, YouTube.


Akcja spektaklu dzieje się w utopijnym państwie, w którym prawo ustanawiają kobiety. Jest to wyraz niezgody na marginalizację kobiet funkcjonujących poza główną tkanką społecznąNa stronach Instytutu Grotowskiego można przeczytać m.in. opis spektaklu i charakterystykę zawodowej sylwetki Agnieszki Bresler, laureatki nagrody 30 Kreatywnych Wrocławia (rok 2018) i stypendystki Prezydenta miasta Wrocławia (rok 2020), naprawdę warto to przeczytać:

Agnieszka Bresler "gościła" na blogu już kilkakrotnie:

Wirtualna Kultura jest jej fanką.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

  1. Krysiu, a ja jestem Twoją fanką! <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Agnieszka B faktycznie jest bardzo uzdolnioną artystycznie osobą i o bardzo mocnej osobowości.Ale ja wole być Tobą zafascynowanym. B....

    OdpowiedzUsuń