sobota, 26 marca 2022

Zabawa z klockami


Wirtualna Kultura znowu dostała mail od koordynatora Zbigniewa Czekalskiego o kolejnych warsztatach dla seniorów: zabawie z ogromnymi klockami. Pierwszy raz o takiej formie cyklicznych zajęć, organizowanych przez Fundację Prototyp we współpracy z miastem Wrocław, pisała w październiku 2021: 

Następne zajęcia odbędą się 30 marca 2022 r. (środa) w hotelu Ibis Styles we Wrocławiu na placu Konstytucji 3 Maja numer 3 - dwie grupy po półtorej godzinę, początek o godz. 10.00 i 12.00. Uczestnicy zabawy dydaktycznej otrzymają darmowy poczęstunek: kawę i herbatę.

Zbigniew Czekalski tak opisuje warsztaty:

"Do nauki zamierzamy wykorzystać unikatową technologię pomocy dydaktycznych, z których będzie mógł skorzystać każdy uczestniczący w zajęciach. A będzie to zestaw gigantycznych klocków, przypominających popularne klocki-zabawki z serii „Technik”. Zasadniczą innowacją, wyróżniającą ten pomysł, jest założenie, iż proponowany zestaw, w porównaniu do zabawkowego odpowiednika, będzie ogromny, bo wykonany w 15-krotnie większej skali. 

Z takich dużych elementów uczestnicy zajęć będą mogli zbudować praktycznie dowolny układ, poczynając od najprostszych konstrukcji na złożonych mechanizmach kończąc. Będą mogli samodzielnie zbudować takie urządzenia jak np. duży zegar, pociąg, mechaniczny kalkulator, dźwig, samochód, katapultę, etc. Ilość schematów jakie będzie można zastosować będzie zależała wyłącznie od wyobraźni konstruktorów, bo możliwości techniczne będą tu praktycznie nieograniczone. 

Wszystkie powstałe konstrukcje będą działać, tak samo jak ich miniaturowe odpowiedniki i będą używane w dalszej nauce. Przykładowo, pojazd samochodowy będzie mógł być użyty w wyścigu lub na torze z przeszkodami. Zaś złożone przez uczestników katapulty m.in. wstrzelaniu piłką do celu czy innej aktywności."

Na warsztaty obowiązują zapisy u koordynatora Zbigniewa Czekalskiego:   

email: seniorwrocek@wp.pl  lub telefon 609 145 720.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz