wtorek, 1 marca 2022

Tydzień kobiet


Wirtualna Kultura znalazła na Facebooku poniższe ogłoszenie Stowarzyszenia Żółty Parasol i Partnerzy: 

Halo Ołbin! Привіт Oлбін! 

Nie jest nam lekko na duszy, ani tym bardziej radośnie. Mimo to postanowiłyśmy organizować wydarzenia zgodnie z planem. Pomyślałyśmy, że tym bardziej powinniśmy się spotykać, integrować i zacieśniać sąsiedzkie więzi.

Jedynym znanym nam lekarstwem na całe zło tego świata są dobrzy ludzie i ich bliskie relacje. Co widać gołym okiem w nieskończonej ilości pomocy, która płynie z całej Polski w stronę ofiar wojny. 

Jeśli gościcie u siebie kobiety i dzieci, weźcie ich ze sobą na te wydarzenia. Dla dzieci znajdzie się miejsce do zabawy, a mamom damy chwilę oddechu od traumatycznych przeżyć.

Zapraszamy więc gorąco na Tydzień Kobiet na Ołbinie.
 • 5 marca /sobota/ 17:30-19:30, Warsztaty Śpiewu BiałegoWarsztaty śpiewu białego płynącego z samej głębi z Katarzyną Brodą-Firlą. Będziemy odnajdywać jedno z naszych życiowych źródeł-głos.
 • 7 marca /poniedziałek/ 17:00-19:00 Kawiarenka Kobiet w Bibliotece SąsiedzkiejZapraszamy na rozmowę, na kawę i pyszną herbatę do Biblioteki Sąsiedzkiej. Porozmawiamy o literaturze, która może nam pokazać obraz świata - widziany przez kobiety. O mądrych, wspierających, pisanych przez kobiety książkach.
 • 9 marca /środa/ 19.30Warsztaty tańca intuicyjnego z Domiką Borkowską. Zaprosimy Was do odkrywania naturalnej ekspresji i poszukiwania emocji w ciele, a narzędziem do tego będzie taniec intuicyjny.
 • 10 marca /czwartek/ 17:30- 22:00 Wieczór KobietRozpoczniemy o godzinie 17:30 debatą zatytułowaną „Świat bez wojen i hierarchii, czyli jak kobiety kreują rzeczywistość”. Debatę poprowadzi Joanna Warecka, a do rozmowy zaprosiła dziewczyny i kobiety, które od lat zmieniają rzeczywistość naszego miasta i osiedla.
• O godz. 19:00 dla rozluźnienia swój Stand Up zaprezentuje Ola Wojtaszak, artystka obecna na scenie offowej i komediowej od 10 lat. Występ będzie poświęcony kobiecej rzeczywistości - oczywiście widzianej oczami artystki.
• Po występie Oli o 20:00 zapraszamy na komediowy spektakl teatru irga! Spektakl w pełni improwizowany, tworzony na scenie, niegrany nigdy wcześniej i nigdy później.
• Po spektaklu zostawimy sobie przestrzeń na luźne rozmowy przy lampce wina i drobnych przekąskach. 

Zapraszamy serdecznie!

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy mailowo: zapisy@zoltyparasol.org
lub telefonicznie: 530 239 756

BARDZO NAM ZALEŻY NA WASZEJ OBECNOŚCI

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

 1. Brawo Ołbin..
  Tyle i tak piękne propozycje!
  Inne Osiedla mogą pozazdrościć, (myślę o swoim, ale nie chcę wymieniać)...
  Gratuluję i pozdrawiam - Majka

  OdpowiedzUsuń