piątek, 18 marca 2022

Spotkanie z Urszulą Glensk

Wirtualna Kultura ma szczęście. Czytelniczki bloga wiedzą, co ją interesuje i od czasu do czasu "podsyłają" jej informacje o ciekawych dla niej wydarzeniach. Tym razem to Ola wyśledziła, że Muzeum Pana Tadeusza organizuje spotkanie autorskie z Urszulą Glensk. Tego Wirtualna Kultura przegapić nie może. Po czterech latach od spotkania z Urszulą Glensk w Muzeum Pana Tadeusza 

będzie mogła ją zapytać, jaką teraz wpisałaby dedykację do książki "Historia słabych. Reportaże i życie w dwudziestoleciu (1918-1939). W roku 2018 napisała taką:

"Drogiej Pani Krystynie ku refleksji w jakim wygodnym i bezpiecznym świecie żyjemy". 


Spotkanie z Urszulą Glensk (online i na żywo) będzie w czwartek 24  marca, godz. 17, w Muzeum Pana Tadeusza w ramach cyklu "Misja: książki". Cykl ten zaczął się w roku 2020. Tematem spotkania jest książka Urszuli Glensk: "Historia słabych. Reportaże i życie w dwudziestoleciu (1918-1939)", wyróżniona Nagrodą Historyczną Polityki: 

Wydarzenie dostępne będzie dla publiczności w formie transmisji online, bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej www.muzeumpanatadeusza.pl i w mediach społecznościach oraz dodatkowo z udziałem publiczności w Muzeum Pana Tadeusza. Wejściówki darmowe odbiera się w holu - jeszcze kilka jest.
 
Profesor Urszula Glensk jest bardzo dobrze znana seniorom z Żółtego Parasola i czytelnikom Gazety Senior:
Jest prezesem Fundacji No Border:
Fundacja No Border skupia wolontariuszy, prawników, adwokatów i dokumentalistów, którzy chcą przeciwdziałać kryzysowi humanitarnemu i pomagać represjonowanym ludziom.

Uwaga. Te przepiękne kwiatki rosną w ogródku Bogny. Kliknijcie. 

Krystyna - Wirtualna kultura

2 komentarze:

  1. Krysia ma rację. Ja czuję podziw dla Pani Prof. U. Glensk nie tylko z powodu napisanych przez nią, doskonałych książek, ale też dlatego, że podjęła się przeprowadzenia na naszym uniwersytecie protestu dotyczącego traktowania uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. To przykład wspaniałej, prawdziwie patriotycznej postawy godnej ogromnego szacunku. Teresa Tarnawska

    OdpowiedzUsuń
  2. Empatia profesor Glebsk dla kazdego pokrzywconego, o ktorym swiat zapomina daje przyklad jak godnie zyc!

    OdpowiedzUsuń