wtorek, 15 marca 2022

Van Gogh w XXI wieku

Wirtualna Kultura kliknęła w link: Van Gogh - zanurz się w świecie obrazów i przeczytała następujący opis niezwykłej wystawy, którą można oglądać w IASE (Instytut Automatyki Systemów Energetycznych) obok Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1. 

Ekspozycja jest dostępna dla widzów od 11 marca do 12 czerwca 2022r. (wstęp płatny):

"Po ogromnym sukcesie w Warszawie oraz innych miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin, czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, przyszedł czas aby wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała we Wrocławiu. (...)

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty będą zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360, która przeniesie widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. 

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 zobaczymy setki dzieł i dosłownie zanurzymy się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty będą wyświetlane jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza."

Zapowiedź wystawy:

Ceny biletów i godziny otwarcia (od poniedziałku do piątku seniorzy 65+ bilet ulgowy 45 zł):

Dodatek. Jeszcze jedna niesamowita prezentacja dzieł Van Gogha,  nagrana w Paryżu (ponad dwa miliony wejść):
oraz wpisy o Van Goghu na blogach: 
oraz ulubiona piosenka (56 milionów wejść):

Uwaga. Autorką zdjęć nieba jest Jola. Kliknijcie. 
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. IrenazeSzczepina21 marca 2022 19:43

    Ogromnie się cieszę,że wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Wrocławia. Myślę,że koniecznie trzeba obejrzeć światową multisensoryczną ekspozycję największych dzieł Vincenta Van Gogha.Do zobaczenia na wystawie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam, widziałam. Jestem zachwycona. Zanurzyłam się w świecie obrazów. A wszystko TO dzięki Tobie Wirtualna Kulturo. Pozdrawiam. Irena ze Szczepina.

    OdpowiedzUsuń