czwartek, 9 czerwca 2022

Niemyślenie w Dniu Przyjaciela

W roku 2018 Wirtualna Kultura pisała, ile godzin spędza w Internecie kosztem czasu dla przyjaciół i siebie. Niestety sytuacja się pogorszyła - w Internecie "siedzi" dwa razy dłużej, mimo że dobrze wie, czym to grozi;

O tym wszystkim przypomniała sobie dzisiaj, gdy dostała od przyjaciółki z Paryża powyższe radosne zdjęcie z okazji Dnia Przyjaciela. 

Ona dzisiaj z żadnym przyjacielem nie poszła "na kawę" lub z przyjaciółką "na truskawki". Mogła się z nimi wybrać na polską łąkę - też tego nie zrobiła. Teraz siedzi i ogląda zdjęcia:
 • truskawki od Basi ze Swojczyc
 • maki od Irenki z Krzyków 
 • rododendrony od Zosi
 • pejzaże nad Odrą od Oli
(kliknijcie na zdjęcia). 
Zajęła się też rozwiązaniem zagadki, skąd rysunek z logo "Podlaskie" wziął się w Paryżu. Widocznie Dzidka trafiła na stronę na platformie "Wrota Podlaskie":
Napisano na niej m.in. że:

"Przyjaźń na zdrowie! Doktor Lisa Berkman, szefowa Harvard Center for Population and Development Studies, udowadnia, że osoby, które mają co najmniej trzech przyjaciół, chorują o 20 procent rzadziej niż ludzie ich nie posiadający.

Badania nad długowiecznością przeprowadzone w Centrum Badań Nad Starzeniem się na Uniwersytecie Flinders w Adelaide (Australia) na osobach powyżej 70. roku życia wykazały, że grono dobrych przyjaciół częściej przedłuża nasze życie, niż związki krewniacze."

Jeśli ta wiadomość Was zestresowała, bo przegapiliście Dzień Przyjaciela, to Wirtualna Kultura ma dla Was świetną radę. W czasie jednej minuty (warto ustawić stoper na telefonie, żeby się nie rozpraszać liczeniem czasu) zamknijcie oczy i myślcie o czymś przyjemnym tak, jak to pokazano w poniższej animacji (pomińcie reklamę):
Znajomość angielskiego nie jest potrzebna - wystarczą rysunki! Jeśli skupcie się na kolejnych oddechach, licząc je od 1 do 4, itd, to przestaniecie myśleć i efekt też będzie osiągnięty.
  Udanej reszty Dnia Przyjaciela!

  Krystyna - Wirtualna Kultura

  6 komentarzy:

  1. Piękne zdjęcia. Małgosia

   OdpowiedzUsuń
  2. Ech... wyrzut sumienia, że Wirtualnej Kultury, którą niezwykle cenię, nie spotykam tak często jakbym chciała... Krysiu - dziękuję! Ośmielam się powiedzieć - za przyjaźń!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Bogno, Twój komentarz to miła niespodzianka. Zapisałam się na spotkanie z Tobą. Chyba wiesz kiedy.

    Krystyna

    Usuń
  3. Przyjaciele nie pozwolili mi zapomnieć o tym dniu, były miłe żarty telefoniczne z tej okazji i wspomnienia. Ponadto radio od rana przypominało tym, którzy nie wiedzieli. Ucieszył mnie również powyższy blog, a w nim "Chwila na medytację", bo chociaż nie znam na tyle języka angielskiego, ta uśmiechnięta gębusia wywołała podobny uśmiech u mnie. Ślę go dalej :).
   Irena K.

   OdpowiedzUsuń
  4. Życie bez przyjaciół jest jak ogród bez kwiatów. Irena ze Szczepina

   OdpowiedzUsuń