czwartek, 2 czerwca 2022

Spacery sąsiedzkie - nowa edycja

 

Strefa Kultury Wrocław i Wrocławski Instytut Kultury podzieliły się zadaniami od 1 lutego 2022:  

Uwielbiane przez Wirtualną Kulturę "spacery sąsiedzkie" są teraz organizowane przez Wrocławski Instytut Kultury. Ich nowa wersja rusza już w sobotę, 4 czerwca 2022 o godz. 11. Pierwszy spacer będzie poświęcony architekturze osiedla Huby. Poprowadzi go Adam Pacholak, autor książki „,Elektroniczny mózg miasta. Idea nowoczesnego Wrocławia a budynek ZETO”. Spotykamy się o godzinie 11:00 przy ulicy Joannitów 13 (budynek Dyrekcji Kolei),

Od czerwca do października 2022 będzie dwanaście spacerów w soboty o godz. 11. Trzy ścieżki tematyczne. Cztery osiedla.  
"Sąsiedzkie spacery cieszą się powodzeniem wśród mieszkańców Wrocławia już od kilku lat, dlatego również w tym roku nie mogło ich zabraknąć. Tym razem wyruszymy na Kozanów, Huby, Kleczków i Gajowice, ale to nie granice tych osiedli porządkować będą nasze wyprawy.

Tegoroczne miejskie oprowadzania zebraliśmy bowiem w trzy kategorie: architektura, handel i usługi oraz legendy miejskie. (...)

Sąsiedzkie spacery poprowadzą m.in. weteran sąsiedzkich spacerów, czyli Szymon Maraszewski, dokumentujący „architekturę, która nie przeprasza”’ Maciej Czarnecki, a także Kalina Zatorska – autorka książki „Zwiedzajcie Piastowski Wrocław”. A ponieważ anegdoty okolicznych mieszkańców zawsze urozmaicają wędrówki, to także Wy zostaniecie zachęceni do podzielenia się swoją wiedzą i spostrzeżeniami!. "


Miejsce startu każdego ze spacerów pojawi się w wydarzeniu na Facebooku z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Nie ma zapisów:
Kolejne spacery:
  • 11 czerwca 2022, godz. 11:00, Legendy miejskie, Osiedle: Kleczków, Przewodnik: Szymon Maraszewski
  • 18 czerwca 2022, godz. 11:00, Architektura,  Osiedle: Gajowice, Przewodnik: Maciej Czarnecki.

Czy wiecie, gdzie Wirtualna Kultura ostatnio była we Wrocławiu? Kliknijcie na zdjęcia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz