wtorek, 21 czerwca 2022

Rok Dobrych Relacji na półmetku


Wirtualna Kultura powitała dzisiaj lato z radością, bo jest chłodniej. Jej się wydaje, że upały nie wpływają korzystnie na dobre relacje, bo jak tu się przytulać, gdy pot z czoła leje się. W czasach jej młodości rekordowe upały to plus 27, a nie plus 37.

Mamy już prawie półmetek Roku Dobrych Relacji we Wrocławiu, który przebiega pod hasłem: Wrocław miastem wolnym od samotności. Warto więc zajrzeć do Internetu, żeby się przekonać, co jeszcze przed nami. Niestety Wirtualnej Kulturze nie udało się znaleźć pełnej listy wydarzeń, poza kopiami plansz, z których na ekranie jej laptopa nie da się nic przeczytać. Trochę informacji można znaleźć na Facebooku: 
  • spotkanie z Janiną Bąk, autorką książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla", 22 czerwca, godz. 18, Klub Proza, Wrocławski Dom Literatury, ul. Przejście Garncarskie, kliknijcie: Superbohaterka od statystyki - wpis na blogu
  • Potańcówka Wrocławska, 25 czerwca, godz. 18-23, pl. Wolności 
  • duży festyn wrocławski 27 lipca, czyli dokładnie w Światowy Dzień Samotnych, 
  • specjalne Dni Seniora we wrześniu
  • specjalne edycje Dnia Życzliwości w listopadzie, 
  • itd.
Na Placu Solnym można obejrzeć bardzo optymistyczną wystawę zdjęciową "Rzeczy wspólne", 
Celem wystawy jest pokazanie, że nikt z nas nie jest samotną wyspą - zawsze może coś znaleźć do pary.

"Zaprosiliśmy wrocławian, żeby opowiedzieli nam o szczególnie cennych dla nich relacjach. Chcieliśmy pokazać, że łączy nas naprawdę wiele, niezależnie od tego, czy na co dzień czujemy się samotną wyspą czy duszą towarzystwa. "

Każdy z nas może coś dodać do wystawy na własny użytek. Przysyłajcie Wirtualnej Kulturze zdjęcia rzeczy wspólnych, par. Kliknijcie na te z wystawy.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: