środa, 1 czerwca 2022

Teatralny uśmiech Basi

Wirtualna Kultura razem z Sylwią wybrała się do Przestrzeni Trzeciego Wieku na spektakl w wykonaniu grupy aktorskiej Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora "Uroki przemijania". O zapowiedzi tego spektaklu pisała już na blogu: 

Spektakl towarzyszy Festiwalowi Aktorstwa Filmowego, który w połączeniu z Festiwalem Reżyserii Filmowej będzie w dniach 4-6 czerwca 2022. Był na nim m.in. Dyrektor Festiwalu Stanisław Dzierniejko. 

Wirtualna Kultura podziwiała aktorów-amatorów-seniorów. Jak oni mogli się nauczyli na pamięć tak długie teksty! Ona nie dałaby rady. Co prawda opanowałaby elementy taneczno-ruchowe, ale śpiewanie byłoby poza zakresem jej aktualnych możliwości. Było widać, że udział w wydarzeniu sprawiał seniorom radość - tryskali energią i zadowoleniem. Basia ze Swojszyc przepięknie się uśmiechała.  

Grupa aktorska pracowała pod opieką Zbigniewa Szymczyka. O ile Wirtualna Kultura dobrze usłyszała, roboczych spotkań było aż 25. W ich trakcie grupa uczyła się technik aktorskich i przygotowała tekst spektaklu. Każdy z uczestników mógł zaproponować jakieś opowieści - prawdziwe lub nie. Zbigniew Szymczyk ostatecznie zadecydował, co do spektaklu weszło.  


Historyjka Basi była opowiedziana przez nią bardzo dobrą dykcją i tak przekonywująco, że Wirtualna Kultura uwierzyła, że dla dobra uczniów szkoły artystycznej - w celach edukacyjnych - Basia wystąpiła jako modelka na lekcji rysowania aktów. Poradziła sobie ze wstydem, a nauczycielka i uczniowie byli jej bardzo wdzięczni. Wirtualna Kultura była zaskoczona, gdy okazało się, że to była fikcja. Brawo Basiu!


Wirtualna Kultura teraz się zastanawia, czy zacząć się uczyć na pamięć szkolnych wierszyków i za rok wziąć udział w castingu. Ona mogłaby opowiedzieć ze sceny kilka historii ze swojego życia.  

Uwaga. Środkowe zdjęcia zrobił Andrzej. Kliknijcie. Ostatnie jest z Facebooka Przestrzeni Trzeciego wieku. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Tegoroczna grupa naszych wspaniałych wrocławskich seniorów miała bardzo trudne zadanie choreograficzne i pamięciowe, ale wypadli bardzo dobrze na 6+. Szczególnie trzeba docenić nauczyciela, bo miał bardzo trudne zadanie jak zawsze, pracując z naturszczykami . To trudne zadanie, żeby całą grupę doprowadzić do premiery i finału. Ogromne brawa dla uczestników warsztatów i prowadzącego Zbigniewa Szymczyka. Brawo Brawisimooo.

  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Krysiu za wspaniałą recenzję a Andrzejowi za obecność na spektaklu i pozytywna ocenę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Sami piekni ludzie wokół. Basia i Ty Krysiu, cudowne. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wogule mi to się nie podobało

  OdpowiedzUsuń