wtorek, 2 maja 2023

Kulisy balu patriotycznego w Centrum Historii Zajezdnia

Wirtualna Kultura stosuje czasami szkolne wymówki, np. "paluszek" lub "główkę". Tym razem wymówką, dla której nie zapisała się na bal patriotyczny w Centrum Historii Zajezdnia  z okazji majówki, był "paluszek u nóżki". 


Bal zorganizował zespół Przestrzeni Trzeciego Wieku - WCRS pod kierunkiem Katarzyny Delikowskiej przy współpracy z Centrum Historii Zajezdnia. Pracy było dużo, w tym pompowanie białych i czerwonych baloników. Wszystko udało się znakomicie. BRAWO!

Wirtualna Kultura wybrała się do Zajezdni, żeby na własne oczy zobaczyć kulisy przygotowań balu. Była ciekawa, jak tak mały zespół będzie mógł zorganizować własnymi siłami bal na 200-300 osób. Zespołowa praca, bardzo dobrze zorganizowana, to sukces murowany. Udało się!

Niestety do tej pory przy PTW (Przestrzeń Trzeciego Wieku) nie powstała żadna grupa seniorów wolontariuszy, którzy mogliby pomagać - na zasadzie senior seniorowi. Nie zawiedli natomiast Król Seniorów Andrzej 2021/2022 i Królowa Krystyna 2022/2023. Na nich zawsze można liczyć. Kliknijcie na przedostatnie zdjęcie.

WK podziwiała, w jakim tempie stoły pokrywały się zastawą, napojami, ciastkami, tradycyjnym chlebem z ogórkiem itd. W kąciku kawowym rozkładano setki filiżanek i talerzyków. Tylko jednej rzeczy nie udało się jej zobaczyć. Ona nie wie, jakim nożem krojono chleb i ciasto na zapleczu oraz co gotowano w garnkach. 

Na bal przybył Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i inni "oficiele". Bal otworzyła Katarzyna Delikowska, kierowniczka Przestrzeni Trzeciego Wieku. Kliknijcie na pierwsze zdjęcie powyżej. 


Program balu odmłodził wszystkich. Po wstępnej rozgrzewce tanecznej i oficjalnym otwarciu balu wszyscy uczestnicy wyszli przed Zajezdnię, żeby na otaczającym ją wielkim placu odtańczyć maturalnego poloneza. Seniorów wspomagał Ludowy Zespół Taneczny. W pierwszej parze tańczył Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, w drugiej Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.    Wirtualna Kultura nadal ma tyle lat co miała, bo poloneza nie odtańczyła. Musi teraz czekać na następny bal majowy. Zostały jej tylko zdjęcia na pamiątkę. Kliknijcie na miniatury zdjęć.


Poniższe zdjęcie Waszej reporterki w akcji przysłał Andrzej Gaszewski, Król Seniorów 2021/2022:


Kliknijcie, by zobaczyć więcej zdjęć: Galeria zdjęć na blogu.

Dodatkowe zdjęcia z balu są też we wpisie na blogu:
 Krystyna - Wirtualna Kultura

10 komentarzy:

 1. Jakbym tam była.
  Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Humor jak zawsze na medal i jaka élégancja ! ! Zycze szybkiego powrotu do sprawnosci paluszka u nozki, wiem ze Wirtualna Kultura jest swietna tancerka. Catherine

  OdpowiedzUsuń
 3. Krysiu, dziękuję.!!!!! Piękny bal, piękny wpis i Ty taka piękna.. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  OdpowiedzUsuń
 4. Krysienko, jesteś naszą WIZYTÓWKĄ w każdej dziedzinie!!!Zosia, pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieznajoma Zosiu, dziękuję za nieoczekiwany komplement.
   Krystyna

   Usuń
 5. Brawo Przestrzen Trzeciego Wieku!!!!!!!!!!:)
  EK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TAK, Przestrzeń Trzeciego Wieku zasługuje na brawa i wdzięczność seniorów. Podziwiałam w Dniu Flagi ich zaangażowanie w organizację balu.
   Krystyna

   Usuń
 6. Katarzyna Delikowska3 maja 2023 21:12

  Bardzo dziękujemy za tak miłą relację. Na zapleczu a więc zupełnie niewodoczni wspomagali nas również bardzo, od samego poczatku, seniorzy Krzysztof Strecker, Ela Miedzińska i Zbigniew Kotapski oraz kucharz Krzysztof Kotapski. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili, bo to bardzo motywuje nas do kolejnych zadań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za uzupełniające informacje. Życzę satysfakcji z działań na rzecz seniorów.
   Krystyna

   Usuń