Drodzy Czytelnicy, czy są wśród Was zwolennicy zajęć "online"? Jeśli tak, to ten wpis jest dla Was. On jest też dla pozostałych czytelników, bo wiedzy nigdy za dużo.
Na początku maja 2023 "Wolne lektury" uruchomiły internetową szkołę pisania krótkich form, w ramach której będzie można będzie obejrzeć zdalnie 30 wykładów:
- kliknijcie: Mistrzowska Szkoła Krótkiej Formy .
Co prawda, zapisy do szkoły pisania są już zakończone, ale wykłady można będzie oglądać na YouTube, tak jak poprzednie serie wykładów na inne tematy:
- kliknijcie: Wolne Lektury - Kanał na YouTube.
Wirtualna Kultura o tych zdalnych wykładach dowiedziała się od Eli z Nadodrza. Ona chciałaby Was zachęcić do zajrzenia na strony "Wolnych Lektur" jak słoneczko zajdzie za horyzont o godzinie 20:32.
A co to są Wolne Lektury?
"Wolne Lektury to biblioteka internetowa z ebookami i audiobookami czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zbiory dostępne są całkowicie za darmo i bez rejestracji. Codziennie w poszukiwaniu książek zagląda do naszej e-biblioteki ponad 15 tys. uczennic i uczniów. Łącznie z e-biblioteki Wolne Lektury korzysta ponad 6,4 mln unikatowych użytkowników rocznie, w tym wielu dorosłych.
(...)
Wolne Lektury to projekt fundacji Wolne Lektury realizowany pro publico bono od 2007 roku, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
W Komitecie Honorowym Wolnych Lektur zasiadają: (prof. Maria Janion), prof. Grażyna Borkowska, prof. Przemysław Czapliński, prof. Mieczysław Dąbrowski, prof. Ewa Kraskowska, prof. Małgorzata Czermińska, prof. Jerzy Jarzębski i prof. Piotr Śliwiński."
- kliknijcie: Wolne Lektury
- kliknijcie: O projekcie "Wolne lektury"
- kliknijcie: Fundacja Wolne Lektury
Dodatek.
Wirtualna Kultura z przyjemnością wspomina spotkania z serii Zakazane Lektury w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia w 2018 roku:
Uwaga. Łabędzią rodzinkę sfotografowała Irenka ze Szczepina.
- kliknijcie: Aktorzy czytają arcydzieła - wpis na blogu
- kliknijcie: "Dybuk" Szymona An-skiego - wpis na blogu
- kliknijcie: Odkrywanie arcydzieł literatury na nowo - wpis na blogu.
Krystyna - Wirtualna Kultura
Wolne lektury, nie znałam. Dziękuję. Miłego dnia.!!!!!!!
OdpowiedzUsuń
OdpowiedzUsuńWspaniałe dzięki Lech
Jak zawsze bezcenne informacje.Irena
OdpowiedzUsuń