sobota, 13 maja 2023

Wolne Lektury

Drodzy Czytelnicy, czy są wśród Was zwolennicy zajęć "online"? Jeśli tak, to ten wpis jest dla Was. On jest też dla pozostałych czytelników, bo wiedzy nigdy za dużo.

Na początku maja 2023 "Wolne lektury" uruchomiły internetową szkołę pisania krótkich form, w ramach której będzie można będzie obejrzeć zdalnie 30 wykładów
Co prawda, zapisy do szkoły pisania są już zakończone, ale wykłady można będzie oglądać na YouTube, tak jak poprzednie serie wykładów na inne tematy:
Wirtualna Kultura o tych zdalnych wykładach dowiedziała się od Eli z Nadodrza. Ona chciałaby Was zachęcić do zajrzenia na strony "Wolnych Lektur" jak słoneczko zajdzie za horyzont o godzinie 20:32. 

A co to są Wolne Lektury?

"Wolne Lektury to biblioteka internetowa z ebookami i audiobookami czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zbiory dostępne są całkowicie za darmo i bez rejestracji. Codziennie w poszukiwaniu książek zagląda do naszej e-biblioteki ponad 15 tys. uczennic i uczniów. Łącznie z e-biblioteki Wolne Lektury korzysta ponad 6,4 mln unikatowych użytkowników rocznie, w tym wielu dorosłych.
(...)
Wolne Lektury to projekt fundacji Wolne Lektury realizowany pro publico bono od 2007 roku, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. 

W Komitecie Honorowym Wolnych Lektur zasiadają: (prof. Maria Janion), prof. Grażyna Borkowska, prof. Przemysław Czapliński, prof. Mieczysław Dąbrowski, prof. Ewa Kraskowska, prof. Małgorzata Czermińska, prof. Jerzy Jarzębski i prof. Piotr Śliwiński."


Dodatek.
Wirtualna Kultura z przyjemnością wspomina spotkania z serii Zakazane Lektury w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia w 2018 roku: 


Uwaga.
Łabędzią rodzinkę sfotografowała Irenka ze Szczepina.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

  1. Wolne lektury, nie znałam. Dziękuję. Miłego dnia.!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń

  2. Wspaniałe dzięki Lech

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak zawsze bezcenne informacje.Irena

    OdpowiedzUsuń