czwartek, 25 maja 2023

Jan Miodek w Kalamburze

Wirtualna Kultura godzin nie liczy i dlatego u niej doba ma 25 godzin. W tej 25. godzinie ona może tylko kopiować maile - na jej własną twórczość nie ma co liczyć. Zatem niech Was nie zdziwi, że ten wpis jest kopią maila, jaki dostała z Kalamburu od Miry Nikodemskiej, Stowarzyszenie Europejskich Więzi, 
Do maila było dołączone zdjęcie profesora Jana Miodka z "Poniedziałku z Kalamburem" w roku 1988, bo to on znowu będzie gościem "Poniedziałku z Kalamburem". Kliknijcie na zdjęcie, które jest z archiwum kawiarni "Pod Kalamburem".

Oto wcześniej wspomniany mail z Kalamburu:
 
"Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu „Poniedziałek z Kalamburem”, w ramach którego gościć będziemy prof. Jana Miodka!

Pierwsze spotkanie z Janem Miodkiem w artystycznej kawiarni „Pod Kalamburem” miało miejsce w 1988 roku, kiedy jeszcze był docentem, a następne zorganizowałam już z profesorem! Zawsze ciekawiło mnie, o czym będzie mówić, bo za każdym razem sam wybierał temat – wspomina Halina Litwiniec.

W wydanym w 2022 roku albumie z okazji 40-lecia kawiarni prof. Jan Miodek wspominał ją natomiast tak: „(…) ważne miejsce w sercu i w pamięci zajmuje magiczna kawiarnia „Pod Kalamburem” (dziś Art Café Kalambur), która wpisała się w mój wrocławski życiorys od roku 1983, kiedy już od wielu lat należałem do grona pracowników Instytutu Filologii Polskiej. A integralną częścią rzeczywistości akademickiej było wtedy bardzo intensywne życie towarzyskie – dla większości z nas tak samo istotne jak obowiązki dydaktyczne. Regularne wizyty czy to w klubie uniwersyteckim, czy właśnie w kalamburowej kawiarni miały dlatego charakter wręcz rytualny. Celebrowaliśmy je, a odbywały się one albo w gronie instytutowych kolegów, albo ze studentami – z tej czy innej nadarzającej się okazji”.

Zapraszamy! 

5 czerwca 2023, godz. 18:00
Art Café Kalambur (dawna Kawiarnia „Pod Kalamburem”), ul. Kuźnicza 29A

Spotkanie rozpocznie tradycyjnie Halina Litwiniec!

Przypominamy, że „Poniedziałki z Kalamburem” organizuje założone w 1990 roku przez Bogusława Litwińca Stowarzyszenie Europejskich Więzi (SEW) we współpracy z Art Café Kalambur.

Pozdrawiam kalamburowo
Mira Nikodemska
Stowarzyszenie Europejskich Więzi
"
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

  1. Kochamy Pana profesora.!!!!! Będziemy. Dziękuję Krysiu.!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Super informacja, też się tam kolejny raz wybiorę. Pozdrawiam klubowiczów. Basia

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki za informację. Irena

    OdpowiedzUsuń