niedziela, 17 czerwca 2018

Coś dla miłośników sąsiedzkich spacerów

Trasa sobotniego spaceru sąsiedzkiego z przewodnikiem Szymonem Maraszewskim, kliknijcie: Spacery sąsiedzkie, wiodła szlakiem niezwykłych podwórek w rejonie ulic Jedności Narodowej i Roosevelta oraz na Ołbinie.

"Wirtualna Kultura" obejrzała murale przy ulicy Roosevelta w pewien upalny lipcowy dzień w roku 2016, kliknijcie: Kultura podwórkowa. Miała szczęście. Poznała wtedy Mariusza Mikołajka, który akurat mural malował, kliknijcie: Mariusz Mikołajek - wystawa. Podwórko jest czymś unikalnym, kliknijcie tutaj: Film z otwarcia - YouTube.

Ela z Sępolna, fanka Żółtego Parasola, przysłała "Wirtualnej Kulturze" niezwykłe zdjęcia dwójki bohaterów murali na Nadodrzu oraz zdjęcia z podwórek na Ołbinie. Uczestnicy sobotniego spaceru sąsiedzkiego mieli okazję spotkania bohaterów oko w oko. To ich postacie są namalowane na ścianach kamienic przy ulicy Roosevelta (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć). "Wirtualna Kultura" wpadła w zachwyt, gdy zdjęcia bohaterów zobaczyła! Wielkie dzięki, Elu.


Podwórko przy ulicy Roosevelta ma szczególny charakter. Jest miejscem sąsiedzkich spotkań (zobaczcie pierwsze zdjęcie), a w OKAPie dużo się dzieje. OKAP to Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej, który skupia kreatywnych artystów, kliknijcie: 30 kreatywnych Wrocławia. Uczestnicy spaceru chętnie się wpisali do księgi pamiątkowej OKAPu. 

Ołbin nie pozostał w tyle. Dużo działo się na Ołbinie z okazji ESK 2016 (kliknijcie: Sąsiadujemy na Ołbinie 2016) i nadal się dzieje, kliknijcie: Sąsiadujemy na Ołbinie 2018. Ogromna to zasługa ludzi, których przyciąga Żółty Parasol.

Bardzo lubiany jest na Ołbinie domek na jesionie i  zielona instalacja:


Uczestnicy sobotniego spaceru sąsiedzkiego też tam dotarli.

Następny spacer sąsiedzki jest 23 czerwca 2018 na Brochowie. START o godzinie 11, instalacja „Fotoplastykon – galeria audiowizualna” (podwórko między ulicami Chińską, 3 maja, Koreańską, obok budynku CESu). Plan wszystkich sąsiedzkich spacerów jest podany tutaj (kliknijcie): Sąsiedzkie spacery

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz