czwartek, 28 czerwca 2018

Ulubione strzałki Anny


To miał być zwykły "wtorek kulturalny" dla seniorów z Klubu Seniora przy Żółtym Parasolu, a się przerodził w klub dyskusyjny o współczesnej sztuce. Wszyscy ze wszystkimi w parach, trójkątach i w innych konfiguracjach dyskutowali o pracach dyplomowych prezentowanych w browarze przez siedmioro studentów ostatniego roku studiów na kierunku rzeźba na Akademii Sztuk Pięknych im.Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, kliknijcie tutaj: Dyplomy ASP - Rzeźba.

Seniorki i seniorzy byli bardzo kreatywni i na poczekaniu wymyślali, co studenci chcieli odbiorcom przekazać w swoich pracach, co mieli na myśli itd. Seniorki, istoty bardzo praktyczne, postanowiły niektóre pomysły studentów przenieść na warsztaty z "Poziomką", na przykład, szydełkowe tkaniny z worków plastikowych.

 Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć i zobaczyć, jak wszyscy byli bardzo zadowoleni.

"Wirtualna Kultura" trochę podsłuchiwała, ale nie miała odwagi, żeby podejść do tych dwóch seniorów na drugim zdjęciu powyżej. Dlatego nie wie, o czym oni dyskutowali. Może rozwiązywali jakieś problemy w czterech wymiarach lub zastanawiali się, czy zdaliby egzamin wstępny na ASP, kliknijcie: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Wpływ przestrzeni browaru na rzeźby podkreślała Anna Drewniak, studentka, która po wystawie seniorów oprowadzała. Na pierwszym zdjęciu powyżej jest fragment pracy dyplomowej Anny. Anna swoje ukochane strzałki wplotła w przestrzeń browaru, zachowując oryginalne elementy.


Mina Oli, słuchającej opowieści Anny o pracy nad dyplomem, wyraża zdumienie faktem, że słowo "sztuka" zostało zaanektowane dla przedmiotów zupełnie niekojarzonych ze sztuką. 


Czy widzicie napis nad głową Oli? To "pole nadawcze" - autentyczny napis z browaru. Zielona strzałka Anny kieruje nasz wzrok na to pole. W trakcie "konsultacji" Ola przekonała Annę, że nazwa obiektu mogłaby brzmieć "pole spadawcze", bo np. położona na nim płasko butelka piwa niechybnie się z niego sturla.

"Wirtualną Kulturę" szczególnie interesowało, jak studenci przygotowują prace dyplomowe. Okazało się, że temat pracy dyplomowej jest ustalany pod koniec czwartego roku studiów, a praca dyplomowa składa się z części teoretycznej, referowanej na seminarium, i  części praktycznej, czyli tego, co na wystawie zaprezentowano.

Wystawa prac dyplomowych odbyła się terenie inwestycji Archicomu " Browary Wrocławskie", gdzie kiedyś znajdował się "Browar Piast". Budynki starego browaru będą wyglądały zupełnie inaczej, kliknijcie tutaj: Browary Wrocławskie.


Dzięki uprzejmości Archicomu dostaliśmy "piwne" zdjęcia, które potwierdzają, że wystawa rzeczywiście była na terenie browaru:A oto inne zdjęcia z wystawy prac dyplomowych udostępnione nam przez Archicom: 

Studenci ASP biorą udział w różnych konkursach i wystawach, kliknijcie: Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej 2017 oraz tutaj: Katalog z Biennale.  Bardzo ciekawe są efekty spotkań w Orońsku, tzw. Ogólnopolska Płaszczyzna Współpracy Akademickiej, kliknijcie: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz tutaj: Ekspozycja w parku - YouTube. Anna Drewniak brała w tym udział.

Uwaga. Czy wiecie, kto się ukrywa pod pseudonimem " Tessate"? Oto dwa z wpisów tej blogerki na naszym blogu:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz